Świąteczne wydarzenie obchodzone co roku w siedzibie Fundacja dla Somali, jest to doskonała możliwość spędzania czasu w dobrym towarzystwie, oraz poznanie nowych osób z innych kultur. Oprócz tego uchodźcy i imigranci, którzy nie mają możliwości świętowania gdzie indziej, znajdą tu jest miejsce, w którym mogą świętować razem z rodziną, przyjaciółmi, oraz ze znajomymi.

Wydarzenie jest organizowane jako święto muzułmanów i święto chrześcijan. Wydarzenie organizowane jest również dla najmłodszych. Spotkanie jest przeznaczone dla wszystkich i mile widziane jest przyniesienie własnego jedzenia lub ciasteczek. Podczas spotkania przewidujemy dyskusję i wymianę poglądów oraz doświadczeń między ludźmi bez względu na to skąd pochodzą lub jakiego rodzaju wiarę wyznają , ważne dla nas jest to,żeby uczestnicy podczas spotkania z radością i otwartością cieszyli się z niego i dzielili swoją radością.

Celem wydarzenia jest wymiana międzykulturowa,poznanie nowych os, integracja i budowanie pozytywnych relacji społecznych i międzykulturowych, zwalczanie stereotypów i uprzedzeń, a także stworzenie wspólnej wielokulturowej otwartości integrującej. Celem spotkania jest zatem budowanie świadomości kulturowej własnej oraz wspieranie świadomości międzykulturowej. W wydarzeniu biorą udział również Polacy, którzy dzięki niemu mają okazję do poznania innych kultur i poszerzenia wiedzy na temat innych obyczajów, czy tradycji. Poszerzenie horyzontów, przez poszerzenie kontekstów kulturowych,nie tylko w sferze teoretycznej, ale też praktycznej pozwala na lepsze zrozumienie doświadczeń i sytuacji imigrantów, ich sytuacji życiowej, problemów, a także przyczyn, z których konieczne było, żeby opuścili swój kraj, dom, rodzinę, czy przyjaciół, zostawiając za sobą całe swoje życie i wszystko co mieli. Wymiana tych doświadczeń pozwala na lepsze zrozumienie sytuacji życiowej migrantów, ich zachowań, czasami dystansu czy rezerwy. Spotkanie jest płaszczyzną do wymiany rożnych doświadczeń w zakresie życia w Polsce, ułatwień, problemów, miejsc i instytucji- jest to swojego rodzaju płaszczyzna wymiany informacji na żywo. Poza tym jest to czas świętowania, radości i możliwości zabawy z całą rodziną. Dzieci mają możliwość poprzez zabawę zintegrować się z rówieśnikami. Podczas spotkania dzieci mają możliwość doświadczać wiedzy i różnorodności oraz świadomości kultury. Osadzenie uczestników ewentu we własnej kulturze przy jednoczesnej otwartości na inne kultury pozwala na szerzenie tolerancji i akceptację innego koloru skóry, kultury czy zwyczajów.