Zespół Miçanga powstał poprzez połączenie inspiracji muzycznych pochodzących z Salvadoru w stanie Bahia w Brazylii oraz afrykańskich rytmów i tańców plemiennych. Zespół uwalnia pierwotne instynkty taneczne, zakodowaną w genach radość z muzyki. Jako jedyny i pierwszy w Polsce prezentuje autentyczne brzmienie samba-reggae i samba-afro. Eduardo Poliński od kilkunastu lat tworzy i gra muzykę inspirowaną czarnymi brzmieniami Afryki. Liczne podróże zawsze przynosiły efekty w postaci kolejnych projektów muzycznych. Jako pierwszy muzyk w Polsce zaczynał grać na timbale - instrumencie wykorzystywanym w Salvadorze przez zespoły, które wspólnie można określić mianem Bloco Afro. Jego ręka oraz instrument repinique dowodzi projektem Miçanga. Bazę rytmiczną tworzą cztery bębny surdo.

Perkusjoniści oprócz perfekcyjnie nabijanego rytmu, czasami zamieniają się miejscami, tańczą, bawią się muzyką tworząc niepowtarzalny show. Głębokie, płynące z afrykańskiego lądu, brzmienie napędza cały zespół. Kolejnym egzotycznym instrumentem jest chocalho. Ten z pozoru prosty instrument przypomina tamburyn. Podobnie jak on składa się z wielu okrągłych blaszek, które wprowadzone w ruch wydają dźwięk. Dzięki chocalho muzyka zespołu uzyskuje ten charakterystyczny brazylijski swing. Instrument ten powszechnie jest wykorzystywany w większości projektów muzycznych w Brazylii. Całość dopełnia werbel lub caixa, która też jest rodzajem werbla i jest charakterystyczna dla szkół samby w Brazylii.

Muzycy grają ze sobą od wielu lat w różnych zespołach. W zależności od wielkości projektu i zapotrzebowania projekt się rozrasta. Gościnnie występuje w nim Patricia (vocal). Dominują rytmy afro-brazylijskie takie jak samba, sambareggae, maculelê, samba de roda, capoeira, samba-afro, timbalada oraz funk Rio i hip-hop.
Dodatkowo, z zespołem Miçanga mogą występować tancerki z zespołu Dança Brasil, które wykonują choreografie taneczne bazujące na specjalnym rodzaju improwizowanego tańca Afro.
Zespół Miçanga akompaniuje czasami zespołowi Maculelê podczas pokazów tego afrykańskiego tańca wojennego oraz grupie pokazowej capoeira.


www.micanga.com
http://vimeo.com/user327902

Danca Brasil Samba Show La Playa

Danca Brasil Samba Show La Playa