Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur (www.kontynent-warszawa.pl), portal publikujący aktualne informacje na temat wielokulturowego życia stolicy zaprasza do współpracy redakcyjnej migrantki i migrantów!

Do zadań redaktorów-migrantów i  redaktorek-migrantek, reprezentujących różne społeczności kulturowe obecne w stolicy, należeć będzie:

  • analiza i aktualizacja bazy wielokulturowych miejsc, instytucji oraz artystów działających w Warszawie

  • uzupełnianie bazy o nowe informacje i pozycje

  • wsparcie merytoryczne podczas realizacji Wielokulturowego Warszawskiego Street Party 2015 (http://kontynent-warszawa.pl/streetparty)

  • współpraca do końca roku 2015 z możliwością przedłużenia


Oferujemy:

  • pracę w pozytywnym, wielokulturowym i pozytywnie-wielokulturowo nastawionym zespole

  • wsparcie tłumaczy i korektorów

  • wynagrodzenie (umowa zlecenie)

  • udokumentowane doświadczenie pracy redaktora/ki (listy polecające, staż)


Zgłoszenia zawierające CV i list motywacyjny (zakres zainteresowań, opis znajomości Warszawy, ewentualne doświadczenie w pracy redakcyjnej lub pracy w organizacjach pozarządoywch) prosimy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wybrane osoby zostaną zaproszone na spotkanie.Kontynent Warszawa – Warszawa Wielu Kultur to pierwszy portal internetowy, który w kompleksowy sposób informuje o wielokulturowości i jej różnorodnych przejawach na terenie Warszawy. Powstał w 2006 roku jako wyodrębniony program Fundacji Inna Przestrzeń.

 

Portal zawiera uporządkowane informacje o wydarzeniach, ludziach i miejscach związanych z różnorodnością kulturową oraz o aktywności kulturalnej mniejszości i środowisk cudzoziemców w stolicy. Zajmuje się promowaniem artystów i miejsc związanych z kulturą mniejszości etnicznych, do tej pory mało znanych i niebędących w stanie prowadzić profesjonalnej promocji. Służy także jako platforma wymiany doświadczeń i poglądów wszystkich warszawiaków, niezależnie od miejsca ich pochodzenia.


Nasi redaktorzy to studenci i działacze ogranizacji pozarządowych zafascynowani warszawską mozaiką kultur. Dołącz do nich!


www.kontynent-warszawa.pl