afryka

Zapraszamy na pokaz "Wszystkie ziarna piasku. Sahara Zachodnia" autorstwa Bartka Sabeli.
Staromiejski Dom Kultury zapraszamy na koncert z cyklu 'Rytmy Afryki' - wystąpi Moribaya & Amadou Foula.
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu 'Kultury i postaci Afryki', które poświęcone zostanie wybranym aspektom kultury popularnej we współczesnej Nigerii.
Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego i Tarabuk zapraszają dzieci w wieku od 3 lat na Tarabajanie - bajki z Afryki i warsztaty z bębnami.
W najbliższy czwartek zapraszamy na pokaz slajdów 'Afrykańska odyseja – osobową Toyotą przez Saharę' autorstwa Małgorzaty i Marcina Złomskich.
Grupa Karkandoo i Staromiejski Dom Kultury zapraszają na warsztat zabawek kenijskich dla dzieci.
W najbliższy czwartek zapraszamy na pokaz slajdów 'Afrykańskie M&M', autorstwa Moniki Witkowskiej.
Klubo-kawiarnia Wielokulturowa w Centrum Wielokulturowym zaprasza na bajki i legendy afrykańskie - nie tylko dla dzieci...
Staromiejski Dom Kultury zaprasza na drugie spotkanie w ramach cyklu 'Kultury i postaci Afryki', jego tematem będzie Chimamanda Ngozi Adichie - współczesna pisarka nigeryjska, wykładowczyni uniwersytecka, aktywistka na rzecz kobiet i równości społecznych.
Festiwal Human Doc i Staromiejski Dom Kultury zapraszają na pofestiwalowy pokaz filmu 'Inne dzieci'.
Grupa Karkandoo i Staromiejski Dom Kultury zapraszają na warsztat Galimoto dla dzieci.
Fundacja Adulis i Staromiejski Dom Kultury zapraszają na Wieczór Kultury Erytrejskiej.
Staromiejski Dom Kultury zaprasza na spotkanie dotyczące mody w Afryce Zachodniej.
Premiera pokazu! Etiopia - Góry Semien, kotlina Danakilska
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie z Basią i Michałem, którzy opowiedzą o swojej podróży do Tanzanii.
W najbliższy czwartek, zapraszamy na pokaz slajdów 'Góry z duszą cz. II' autorstwa Moniki Witkowskiej.
Służewski Dom Kultury zaprasza na wykład 'Architektura Mauretańska' w ramach cyklu 'Kultury świata – poznajemy świat'.
Strefa Rytmu zaprasza na listopadowe warsztaty weekendowe gry na djembe. Instruktorem będzie Sana Camara - znakomity djembefola młodego pokolenia i uznany artysta współczesnej muzyki djembe.
6 października rozpoczęła się 4. edycja spotkań podróżniczych 'In Mundo' w warszawskim kinie Luna. Co czwartek, o godzinie 19:00 sala kinowa zapełni się pełnymi pasji opowieściami ze świata i fascynującymi fotografiami.
W najbliższy czwartek zapraszamy, na pokaz slajdów 'Sudan Południowy – historie przeróżne' autorstwa Piotra Horzeli.
Klubokawiarnia podróżnicza Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie z Mirosławem Kowalskim, który opowie o sześciu plemionach Afryki Subsaharyjskiej, w programie także pokaz zdjęć!
Już w najbliższą środę 5 października rozpoczyna się cykl spotkań filmowych w Wielokulturowej. Co tydzień o 18:00 będziecie mieli okazję obejrzeć filmy, których tematyka skupia się wokół wielokulturowości i praw człowieka. Dzięki współpracy z festiwalem Watch Docs w najbliższych tygodniach obejrzymy 7 wybitnych dokumentów.
Passion4Travel.pl powraca! Nadszedł czas, by usiąść wygodnie w kinowym fotelu i delektować się soczystymi obrazami z wypraw do najdalszych zakątków świata. Spotykamy się jak zawsze wybrane czwartki miesiąca o godzinie 20:30 w warszawskim Kinie Praha. Gościem pierwszego spotkania, które odbędzie się 29. września, będzie Grzegorz Malicki, autor bloga www.moto-voyager.com , który na motocyklu przemierzył 39 krajów na 4 kontynentach i jak sam deklaruje – na tym nie poprzestanie. Już wkrótce poznamy jego pełną trudów wyprawę do Afryki Zachodniej.
W drodze na najwyższe szczyty Afryki, przez Tanzanię, Kenię, Ugandę, Rwandę i Burundi - spotkanie z Robertem Gondkiem.
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Beatą Lewandowską-Kaftan, poświęcone książce 'Afryka jest kobietą'.

Strona 1 z 5