azja

Interesujesz się Koreą? Zastanawiasz się nad rozpoczęciem nauki języka koreańskiego? Kierunek Wschód zaprasza na lekcję próbną.
Spotkanie jest dedykowane wszystkim entuzjastom k-popu. Przyjrzymy się ciekawszym aspektom języka koreańskiego na podstawie twórczości wybranych artystów.
Interesujesz się Iranem? Zastanawiasz się nad rozpoczęciem nauki języka perskiego? Centrum językowe Kierunek Wschód zaprasza na bezpłatną lekcję próbną.
Zapraszamy w najbliższy czwartek na pokaz "Indonezja. Po drugiej stronie raju" autorstwa Anny Jaklewicz.
Zapraszamy w najbliższy czwartek na pokaz 'Hulajnogą i autostopem do Chin, za garść złotówek' autorstwa Tomka Jakimiuka.
Zapraszamy w najbliższy czwartek na pokaz 'Wielki Szlak Himalajski' autorstwa Joanny Lipowicz i Bartosza Malinowskiego.
Opowiadaliśmy już o Indonezji. Tym razem, chcemy Wam opowiedzieć o polsko-niemieckiej podróży do Chin, prowincji Junnan i Syczuan. Wielu podróżników przestrzegało nas przed Chinami. Trudno się tam podróżuje. Nic się nie rozumie. Wszystko jest na opak. Napisane chińskim maczkiem. Mieliśmy zostać tylko na chwilę. Tylko na parę dni. Tak z ciekawości odwiedzić kilka turystycznych punktów na mapie w drodze do Wietnamu.
Zapraszamy, wyjątkowo w najbliższy piątek na pokaz slajdów 'Tybet – jedwabnym szlakiem na dach świata' autorstwa Anny i Marcina Szymczaków.
W najbliższy czwartek zapraszamy na pokaz slajdów 'Syberia – Long Walk Plus Expedition'  autorstwa Tomasza Grzywaczewskiego.
Yorokobi no kōen, Ogród Radości to jedyna na Pradze Północ grupa artystyczna zajmującą się popularyzacją kultury japońskiej.  W ramach grupy organizowane są m.in. wykłady, warsztaty i pokazy dotyczące tradycyjnych strojów japońskich kimon i yukat oraz zasad ich noszenia, a także warsztaty rysowania mangi, składania origami i kaligrafii.
Ambasada Japonii w Polsce i Staromiejski Dom Kultury zapraszają na pokazy filmów japońskich w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmów Nieobecnych.
Tylko do końca weekendu w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski można oglądać wystawę 'Duchy wspólnoty / Public Spirits'.  Wystawa mówi o problemach jednego regionu, jednak aktualnych dzisiaj na całym świecie. To opowieść o budowaniu wspólnot lokalnych wobec postępującej globalizacji, o reakcjach – artystycznych i społecznych – na takie problemy jak agresja militarna, nierówności społeczne, dyskryminacja i narzucane z zewnątrz narracje historyczne. Wystawa prezentuje prace dwudziestu jeden artystów z Tajwanu, Hong Kongu, Chin, Wietnamu, Singapuru, Indonezji, Kambodży, Tajlandii, Myanmar/Birmy i USA.
Restauracja na Pradze serwująca kuchnię nepalską, indyjską i tajską.
W Księgarni Geograf opowiemy między innymi o tym, jak wyglądają miasta umarłych, co Filipiny zawdzięczają amerykańskiej armii, w czym Manila podobna jest do Warszawy, jakie jest największe marzenie każdego Filipińczyka i jak łatwo zaginać czaso-przestrzeń w komunikacji. 
Fundacja Chibi Waru i Staromiejski Dom Kultury zapraszają na warsztat poświęcony japońskim tradycjom noworocznym oraz sztuce origami.
Klubokawiarnia podróżnicza Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie przedwyjazdowe pt. 'Wspólnota w kambodżańskiej dżungli'.
Klubokawiarnia podróżnicza Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie przedwyjazdowe pt. 'Bali - podróż do źródła żywiołu /woda'.
Z okazji Światowego Dnia Praw Człowieka, Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zaprasza na pokaz filmu 'Toksyczna skóra z Hazaribag' i spotkanie 'Wyprodukowano w Azji, czyli skąd pochodzą nasze buty?'.
'Kiedy regularnie staję na macie, w moim życiu wszystko samo doskonale się układa...' Z okazji premiery książki '13 lekcji jogi' Agnieszka Passendorfer zaprosza Was na wyjątkowe spotkanie z jogą i jej osobistą historią. Inspirujące, motywujące, wyjątkowe jak wyjątkowa jest autorka i jej książka. To zaproszenie do 13 księżycowych miesięcy w każdym roku...
W najbliższy czwartek, zapraszamy na pokaz slajdów 'Na rozdrożach, czyli historie, które zmieniły bieg naszych podróży' autorstwa Alicji Rapsiewicz i Andrzeja Budnika (LosWiaheros).
Orzeł Kondor Koliber- Fundacja Promocji Rdzennych Kultur  zaprasza serdecznie na warsztaty tai chi - tradycyjnej chińskiej dyscyplinych ruchowej, które poprowadzi Paweł Raszkiewicz.
W najbliższą niedzielę, Hiroshi Kaneko, japoński prawnik mieszkający w Polsce, wygłosi prelekcję o historii kolonialnej ekspansji państw zachodnich na Wschód w ujęciu recepcji lub narzucania systemu prawnego koloniom.
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na spotkanie z Marią Werbik (USA), która od kilkudziesięciu lat zgłębia tajniki chińskiego buddyzmu tantrycznego. Pokaże ona swoje zdjęcia z podróży po Chinach, a także opowie o tamtejszych starożytnych sanktuariach i o odrodzeniu nauk Buddy w Chińskiej Republice Ludowej.
Kawiarnia Południk Zero zaprasza na spotkanie z Grzegorzem Kurzejamskim. Rowerowa tułaczka po Japonii to historia opowiedziana ustami osób interesujących się kulturą Japonii od lat, ale pragnących sprawdzić swoją wiedzę w praktyce. Będzie to relacja ze spontanicznej wyprawy dwóch przyjaciół po centralnej Japonii z namiotem i pełnym bukłakiem zielonej herbaty.
Prezentowane na wystawie fotografie są owocem pracy siedmiu uznanych mistrzów fotografii. Przedstawiają różne aspekty Korei: są zarówno rzetelnym zapisem życia w tym kraju, jak i obrazują jego piękno. Prace te są szansą na zetknięcie się z prawdziwą sztuką fotografii, w jej aspekcie dokumentacyjnym oraz artystycznym.Tak jak sugeruje podtytuł – 'Poza ludźmi, krainą i czasem' – fotografie przedstawiają prawdziwy obraz tego państwa. Zwiedzający mają okazję wejrzeć w przeszłość Korei, zobaczyć jej dynamiczną teraźniejszość, a także zerknąć na to, co oferuje przyszłość. Innymi słowy, ukazują duchowy dom Koreańczyków oraz prawdziwą Koreę. Artyści, których prace prezentowane są na wystawie, to mistrzowie portretowania Korei i jej mieszkańców.

Strona 1 z 11