europa

Emocjonująca podróż do Hiszpanii: wyrazisty i ekspresyjny taniec, porywający, autentyczny śpiew flamenco w wykonaniu profesjonalnego śpiewaka flamenco z Hiszpanii, popisy gitarowe, dynamiczne stepowanie i gra na kastanietach. To wieczór pełen słońca...
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct razem z UM st. Warszawa zapraszają wszystkich 9-10 września 2017 r. na piknik rodzinny do Parku Pole Mokotowskie, gdzie czekać będzie w sumie ponad 200 bezpłatnych atrakcji, przygotowanych przez blisko 70 instytucji. 
Po raz drugi Kultura Liberalna jest organizatorem Międzynarodowej Konferencji  z cyklu „Pękające Granice, Rosnące Mury”, odbywającą się pod hasłem „Populizm czy Solidarność?”.
Dzień Książki i Praw Autorskich, a także data wręczenia w Hiszpanii nagrody Premio Cervantes, którą w tym roku odbierze Eduardo Mendoza.
Instytut Słowacki zaprasza na przegląd najnowszych, słowackich filmów krótkometrażowych - Slovak Short Cinema.
"Spędzamy wiele godzin w pracy, ciągle wśród ludzi, tych w realnym świecie i tych w wirtualnym. Często mamy ochotę na ucieczkę. Podróż w nieznane. Nieczęsto możemy sobie na nią pozwolić. Ja wybrałem Islandię jako cel mojej podróży.'' - zapraszamy na spotkanie o Islandii. 
Instytut Słowacki w Warszawie zaprasza na koncert jazzowy polsko-słowackiego duetu 'Inter PianoSax'.
Zapraszamy w najbliższy czwartek na pokaz slajdów 'Norwegia – zew Północy' autorstwa Konrada Koniecznego.
Duński Instytut Kultury zaprasza na spotkanie i rozmowę z Kimem Leine - autorem książki 'Prorocy znad Fiordu Wieczności', przeplataną czytaniem fragmentów jego powieści.
Europejskie spotkanie tancerzy breaking oraz funk styles. 
Co roku wydarzenie przyjmuje formę 'jamu', czyli tańczenia w tzw. kółkach z zaproszonymi gośćmi. W tym roku zaproszeni są m.in. Bgirl At (Flow Mo Crew) z Finlandii, Knopek z Warszawy, Warszawski Funk. Na wydarzeniu pojawią się osoby reprezentujące kraje takie jak: Grecja, Rosja, USA, Słowenia, Anglia, Litwa, Hiszpania czy Włochy oraz wiele innych. Gotowi na taneczną formę sobotniego popołudnia? 
 Wstęp: 15 zł
. Sala Widowiskowa, wejście COśrodek Kultury Ochoty ul. Radomska 13/21 www.oko.com.pl Wydarzenie na Facebooku
Staromiejski Dom Kultury zaprasza na Koncert Świąteczny, w czasie którego uczniowie Klubu Małych Pianistów zagrają kolędy polskie i z innych krajów Europy, przeplatane opowieściami o obyczajach świąteczych.
Instytut Słowacki zaprasza na Boże Narodzenie po słowacku.
Instytut Słowacki zaprasza na projekcję filmu 'Wszystko, co lubię' (Všetko, čo mám rád), w reżyserii Martina Šulíka.
Instytut Słowacki zaprasza na prezentację wystawy fotografii zatytułowanej: 'Magiczna Słowacja'.
Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych Staromiejskiego Domu Kultury i Instytut im. Balassiego - Węgierski Instytut Kultury zapraszają na Przegląd Filmów Węgierskich.
Fundacja Partytura oraz Formacja Tango Para Todos serdecznie zapraszają na wydarzenie tangowe zatytułowane 'Tango - starej melodii czar'.
Tydzień Filmu Niemieckiego odwiedził w tym roku 15 miast – w styczniu odbędzie się również w Warszawie w Kinie Muranów. W ramach przeglądu pokazane zostaną najnowsze, najgłośniejsze i wielokrotnie nagradzane produkcje filmowe z Niemiec, a towarzyszyć im będą spotkania z twórcami.
Zapraszamy na tegoroczną 12 edycję festiwalu Spoke’N’Word. Publiczność będzie mogła przekonać się o różnorodności podejść do poezji spoken word: artyści z siedmiu krajów zmierzą się z tematem MIKRO FONII, komentując swoją i naszą rzeczywistość.
Instytut Słowacki zaprasza na prezentację tomu zbiorowego z międzynarodowej konferencji naukowej zorganizowanej w Warszawie w dwusetną rocznicę urodzin Ąudovíta Šťúra - 'Powroty do źródeł', pod redakcją naukową prof. dr hab. Joanny Goszczyńskiej.
W najbliższy czwartek, zapraszamy na pokaz slajdów 'Góry z duszą cz. II' autorstwa Moniki Witkowskiej.
Służewski Dom Kultury zaprasza na wykład 'Architektura Mauretańska' w ramach cyklu 'Kultury świata – poznajemy świat'.
O tym co oczywiste i nieoczywiste opowiedzą podczas spotkania w Geografie dziewczyny pochodzące ze Lwowa i Odessy Tetyana Rodnyenkova i Alla Maievska.
Jewish Community Center zaprasza rodziców z dziećmi, na rodzinną podróż do Francji w ramach cyklu podróży kulinarnych Uga.
Instytut Słowacki i Galeria u anjela w Kežmarku serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Petera Pollága 'Dziurawiec zwyczajny'.
'Spot on Denmark, czyli duńscy muzycy w Niebie', w warszawskim klubie wystąpią cztery zespoły będące wielką nadzieją duńskiej sceny muzycznej: Blondage, Sekuoia, Kalah i Bremer/McCoy.

Strona 1 z 10