Redakcja

Odkryjmy nieznaną sobie do tej pory, o wiele bogatszą, niejednorodną kulturowo, zróżnicowaną etnicznie Warszawę.

Warszawa to miasto tętniące życiem, otwarte na wydarzenia kulturalne i zapraszające do korzystania ze swojej bogatej oferty.

Zapraszamy do redakcji osoby oraz organizacje wywodzące się ze społeczności cudzoziemskich, oraz mniejszości etnicznych i narodowych mieszkające i aktywnie uczestniczące w tworzeniu wydarzeń kulturalnych w Warszawie, oraz tych wszystkich którzy zainteresowani są promocją innych kultur.

Nadal pozostaje jeszcze wiele miejsc, obszarów, wydarzeń które nie są dla szerokiej publiczności odkryte. Aktywność wielu ciekawych i niepowtarzalnych twórców mieszkających w Warszawie i pochodzących z różnych obszarów kulturowych świata jest do tej pory praktycznie nieznana.

Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Podziel się z nami Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Każdy może zostać redaktorem portalu!

Inne pytania, stała współpraca przy tworzeniu portalu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dział techniczny, tylko problemy ze stroną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przesłanie informacji, zdjęć i grafik do Redakcji Portalu Kontynent Warszawa – Warszawa Wielu Kultur jest równoznaczne z wyrażeniem zgody ich twórcy bądź właściciela (organizatora wydarzenia, organizacji, sklepu, restauracji, artysty, etc.) na ich bezpłatne wykorzystanie przez Fundację Inna Przestrzeń (w tym zamieszczenie na portalu www.kontynent.waw.pl, www.kontynent-warszawa.waw.pl, www.wydarzenia-kulturalne.waw.pl i w innych publikacjach) w celach promocyjnych danego wydarzenia/artysty/miejsca/organizacji. Prosimy o podanie autorów tekstów, zdjęć i grafik.

Przesłane teksty, grafiki i zdjęcia mogą być opracowywane według formuły stosowanej na portalu, tłumaczone.

Jednocześnie, Redakcja zastrzega sobie prawo, do usunięcia informacji, grafiki, zdjęcia jeżeli zaistnieje jakiekolwiek podejrzenie co do łamania praw autorskich.

Nie publikujemy informacji nie związanych z formułą portalu, czyli nie dotyczących wielokulturowości.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zmiany w programie wydarzeń i treść publikowanych ogłoszeń. Teksty podpisane niekoniecznie muszą odzwierciedlać zdanie redakcji. W dziale Felietony zachowywana jest oryginalna stylistyka autorów.

Adres:

ul. Nowy Świat 23/25 lok. 32
00-029 Warszawa

Pobierz bannery oraz logo portalu.

redakcja portalu Kontynent Warszawa

Zuzia Dłużniewska

Zuzia Dłużniewska

Redaktorka naczelna portalu

Kulturoznawczyni, medioznawczyni, aktywistka. Z Portalem Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur i Fundacją Inna Przestrzeń związana od 2008 roku. Koordynatorka projektów kulturalno - artystycznych i edukacyjnych. 

Mikołaj Chmieliński

Mikołaj Chmieliński

Koordynator redakcji
 
Student Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Na studiach najchętniej zgłębia historię fotografii, amatorsko zaś bada długie powieści i warszawskie kawiarnie. Jego ulubione zwierzę to kapibara. Stara się prowadzić powolny tryb życia. 

Autorzy felietonów

Alma Jenkins

Alma Jenkins

Z wykształcenia prawniczka. Urodziła się w Panamie w 1977 r. Do Warszawy przyjechała 8 lat temu, gdzie założyła rodzinę . W Warszawie pracuje jako menedżer w dużej zagranicznej korporacji. Ma 4 letnią córkę i narzeczonego Polaka. Kocha Warszawę szczególnie wiosnę i lato. Jej ulubioną dzielnicą Warszawy jest Mokotów z uwagi na dużą ilość zieleni oraz parków, gdzie wiosną uwielbia spacerować. Jej pasja to taniec, kuchnia, dobra muzyka, książka oraz kino i teatr. W swoich felietonach opisuje Warszawę i życie codzienne. Szczególną uwagę poświęca sytuacjom, z którymi styka się na co dzień oraz opisuje mentalność otaczających ją ludzi. W Polsce odnalazła się świetnie w pełnym tego słowa znaczeniu.
América Martín

América Martín

Otrzymała wykształcenie artystyczne na wydziale humanistycznym Grossmont College w San Diego, gdzie przez blisko dziesięć lat studiowała taniec, muzykę, teatr, rysunek, historię sztuki i fotografię. W 2001 roku uzyskała licencjat na University of California w San Diego na kierunku literatury światowej. Studia magisterskie ukończyła na University of Notre Dame specjalizując się w literaturze hiszpańskiej oraz filologii języków romańskich. América Martín spędziła dzieciństwo w Południowym Meksyku. Zachwyciła ją tradycja językowa ludów tego regionu, z którymi miała okazję mieszkać przez pewien czas.
Anatoliy Pudlo

Anatoliy Pudlo

Urodził się na Ukrainie w 1964 r. niedaleko Kamieńca Podolskiego. Ma żonę i syna. Ukończył instytut pedagogiczny na kierunku matematyka i fizyka. Pracował w szkole średniej około jedynastu lat, na różnych posadach – od nauczyciela do dyrektora. Później kilka razy zmieniał dzialalność i zawód.  W Polsce mieszka od października 2009 roku. W Warszawie skończył dwuletnią szkołę policealną dzienną na kierunku technik masażysta i obecnie pracuje w kosmetyczno-lekarskiej spółdzielni pracy.  Z Fundacją Inna przestrzeń współpracuje od 2010 roku. Napisał szereg artykułów dla Kontynentu Warszawa, uczestniczył w warsztatach trenerów i zrealizował własny projekt "Szkoła zdrowia z elementami masażu klasycznego".

Angelica Luengas Kałamaga

Angelica Luengas Kałamaga

Meksykanka pochodzenia polskiego, od lat tańcząca profesjonalnie taniec współczesny, jazz, reggaetón
i sambę brazylijską. Tańczy w grupach Afro Carnaval oraz Mulemba. Mieszka w Polsce od 2007 roku. 
Anthony Chiu

Anthony Chiu

Ma 22 lata, pochodzi z prowincji Guangdong w Chinach. Urodził się w Panamie w 1990 r., a rok później przyjechał z rodziną do Polski. Obecnie studiuje zarządzanie i marketing w Warszawie, zajmuje się tłumaczeniami oraz promuje w Polsce kulturę chińskiej sztuki herbacianej. Autor bloga Droga Herbaty (www.drogaherbaty.com.pl), prowadzi własną działalność gospodarczą związaną z importem herbat z Chin.

 

António Xavier

António Xavier

Urodzony w Lizbonie, w Portugalii. Mieszka w Polsce od 2010 roku. Po tym jak skończył psychologię, studiował również sztuki wizualne oraz historię sztuki na SNBA oraz Calouste Gulbenkian w Lizbonie. Jego praca kreatywna przeszła kilka przełomów, zdążyła objąć takie dziedziny sztuki jak malarstwo czy teatr. 
Daryna Popil

Daryna Popil

Urodziła się i wychowała  we Lwowie (Ukraina).  Zajmuje się dziennikarstwem, pisze poezję oraz krótkie teksty prozowe. Badaczka współczesnej epoki postmodernistycznej, szczególne postmodernizmu  w dziennikarstwie, literaturze, sztuce.  W Polsce skończyła Program stypendialny im. L. Kirklanda, obecnie pisze do gazety „Nasz Wybór” w Warszawie oraz zajmuje się problemem migrantów w Polsce.
David Sauvignon

David Sauvignon

Obywatel Francji, od ośmiu lat mieszka w Europie Środkowej i Wschodniej: w Polsce, Ukrainie i na Węgrzech. Miłośnik muzyki, autor i współgospodarz prowadzonej interesującą polszczyzną audycji pt. 'Wojna francusko-angielska pod flagą biało-czerwoną' na falach Akademickiego Radio Kampus, w której występuje w towarzystwie angielskiego wroga i innych francuskich i polskich partnerów. Warszawa jest miastem, które zna najlepiej, chociaż nigdy nie otworzył żadnego przewodnika. W otoczeniu przyjaciół człowiek aklimatyzuje się najlepiej.
Elsi Adajew

Elsi Adajew

Ukończył z dyplomem 6tą edycję Akademii Młodych Dyplomatów. W Sintarze udziela lekcji Informatyki, wcześniej uczył też angielskiego. Często wypowiada się na temat kultury Czeczenii, pomaga w różnych akcjach związanych z pomocą dla uchodźców.
Pracuje w SINTARze od pół roku, obecnie jest w klasie maturalnej.

Gert Röhrborn

Politolog, koordynator projektów i specjalista ds. pozyskiwania funduszy unijnych. Studiował europeistykę i historię w Lipsku, Newcastle upon Tyne i Berlinie. Po stanowiskach w Dreźnie (asystent naukowy) i Berlinie (wykładowca na Ewangelickiej Wyższej Szkole w Berlinie; kierownik biura obywatelskiej sieci Citizens of Europe) w 2010 roku przyłączył się z zespołem Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana. Gert interesuje się społeczeństwiem obywatelskim, polityką pamięci i edukacją. Regularnie pisze o bieżących kwestiach europejskich i wschodnich w róźnych czasopismach i portalach, np. na Europe&Me, Liberal, Kommune, The European Circle i Visegrad Revue.
Giorgi Maglakelidze

Giorgi Maglakelidze

Autor książek: 'Toasty Gruzińskie. Zapomniana sztuka światowej biesiady' i 'Rozmówki polsko-gruzińskie'.
Więcej informacji: www.toastygruzinskie.pl
Giovanni Genco

Giovanni Genco

Ukończył Nauki Polityczne na Uniwersytecie la Sapienza w Rzymie, od 2007 roku mieszka w Warszawie. Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia "Italiani In Polonia" oraz gitarzystą basowym w polsko - włoskim zespole Slajd i współtwórcą autorskiego repertuaru tego projektu w językach polskim i włoskim.
Grecco Calderon Chavez

Grecco Calderon Chavez

Pochodzi z Peru. Z zawodu dziennikarz. Uczy języka hiszpańskiego. Miłośnik malarstwa, sam również trochę maluje. Jest liderem zespołu peruwiańskiego Los Companieros (folklor z Andów) oraz właścicielem Galerii internetowej Peruart, która oferuje rękodzieło z Peru.
Grzegorz Spodarek

Grzegorz Spodarek

Rocznik 1978, absolwent filologii ukraińskiej Uniwersytetu Warszawskiego i liceum z ukraińskim językiem nauczania w Górowie Iławeckim (Warmińsko-Mazurskie). Od 2002 r. dziennikarz w "Naszym Słowie" - społeczno-kulturalnym tygodniku mniejszości ukraińskiej w Polsce.
Hana Umeda

Hana Umeda

Uczyła się tańca nihon buyo u mistrzyni Nishikawa Fukushino ze szkoły Nishikawa-ryu w Tokio. Jak sama mówi: Taniec jest dla niej polem, w którym spotykają się jej dwie ojczyzny.

Hijran Aliyeva

Dziennikarka, Absolwentka Wydziału Kulturoznawstwa (Uniwersytet Warszawski), Doktor Psychologii i Socjologii, założycielka Azerbejdżańskiego Centrum Kulturalno-Informacyjnego w Polsce (2001), Prezes Domu Kaukaskiego w Polsce.
"Nic nie ma niemożliwego w świecie! Porozumienie między narodami Kaukazu, to jest niezbędna potrzeba dla wszystkich obywateli tego regionu. Dom Kaukaski, to jest zapomniana przeszłość, pokojowa przyszłość i pełna pracy teraźniejszość. A więc warto się temu poświęcić!".
Ifi Ude

Ifi Ude

Ifi Ude (wł. Diana Ifeoma Ude) przyszła na świat jesienią 1986 roku w Enugu w Nigerii, w plemieniu Ibo. W wieku 3,5 lat wyjazd do Polski ( państwa jej matki) odmienił jej los na zawsze. Z wibrującego od upału, zapachów i koloru świata jej wczesnego dzieciństwa, przyjechała wprost w ramiona babci do nowo powstającej, kapitalistycznej Polski.
Prowadzi solową karierę muzyczną.
Ify Nwamana

Ify Nwamana

Urodzony w 1970 roku, jest Nigeryjczykiem, który od 2005 roku mieszka w Warszawie. Absolwent anglistyki, uczył angielskiego w Afryce, Azji i Europie. Jego pierwszym miejscem pracy w Polsce był Stadion Dziesięciolecia, a swoje doświadczenia związane z pracą na Stadionie opisał m.in. w powieści "Stadion. Diabelskie igrzyska".
Jan Gebert

Jan Gebert

Działacz społeczny, członek warszawskiej społeczności żydowskiej.
Julia Salerno

Julia Salerno

Jest montażystką filmów dokumentalnych. Urodziła się w 1978 roku w Buenos Aires w Argentynie. W 2001 roku wyemigrowała do Włoch, gdzie pracowała dla różnych telewizji i producentów filmowych całego kraju. Od lipca 2009 z córką i mężem mieszka w Warszawie.
Katarzyna Czerwonogóra

Katarzyna Czerwonogóra

Socjolożka, badaczka ruchów kobiet żydowskich i wątków genderowych w historii. Do Warszawy przeprowadziła się z Krakowa, gdzie współzakładała Żydowskie Stowarzyszenie Czulent i śledziła tropy emancypantek w projekcie Krakowskiego Szlaku Kobiet. Teraz jest członkinią Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej i na rowerze penetruje wielokulturowość stolicy. Po prawie dwóch latach od skończenia Akademii Traningu Antydyskryminacyjnego w Willi Decjusza i prowadzenia warsztatów zlecanych przez innych, razem z koleżankami z ATA założyła Fundację fundAKCJA, żeby samodzielnie wymyślać i realizować swoje zajęcia. Pracuje naukowo w projekcie berlińskiego Centrum Badań Społecznych. Lubi Warszawę za dużą ilość parków i place, których potencjał marnuje się na parkingi.
Katia Sokolowa-Zyzak

Katia Sokolowa-Zyzak

Urodziła się i wychowała w Moskwie w rodzinie o artystycznych tradycjach – dziadek Mikołaj Sokołow i ojciec Michał Sokołow byli malarzami. Od 1986 r. mieszka i pracuje w Warszawie. Zajmuje się ceramiką, akwarelą i gwaszem oraz malarstwem sztalugowym. Inspiracje czerpie m.in. ze źródeł kultury słowiańskiej. Należy do Związku Artystów Polskiej Sztuki Użytkowej.
Ken Narutaki

Ken Narutaki

Nazywam się Ken Narutaki. Jestem Japończykiem i mieszkam w W-wie od 2005 r. Języka polskiego nauczyłem się w Tokio, głównie samodzielnie. Chęć nauki języka polskiego wynikała z zainteresowania transformacją ustrojową, która miała miejsce po roku 1989 w Europie Środkowo-Wschodniej. Pytaniem nurtującym jest to, czy Polska jest już po okresie transformacji czy jeszcze tkwi w długim tunelu transformacji? Ja, jako skromny obserwator społeczeństwa polskiego analizuję okiem Japończyka co się dzieje w naszym warszawskim środowisku. W dalszym ciągu.... :)
Kirill Goroditskiy

Kirill Goroditskiy

Dziennikarz, fotografik, media manager i wieczny poszukiwacz sensu swojego istnienia Rosjanin. Wykształcony i wychowany w Polsce, urodzony w pięknym nadmorskim kurorcie Soczi. Kocha długie
nocne rozmowy jak u Jima Jarmuscha.
Lana Nguyen

Lana Nguyen

Wietnamka, urodzona w Hanoi. W 1990 przeprowadziła się wraz z rodzicami i siostrą do Warszawy i mieszka tam do dziś. Studiuje w Łodzi, w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania na wydziale Wzornictwa, kierunek: Projektowanie Ubioru. Swoją pasję, modę wykorzystuje na co dzień w pracy, współpracuje z polskimi magazynami mody i telewizją jako stylistka ubioru. Uwielbia również podróże, gotowanie- kuchnia azjatycka i włoska.
Linas Domarackas

Linas Domarackas

Urodził się 24.04.1967 r. na Litwie. Ukończył 11-letnią Szkołę Plastyczną (1974 - 85) w Szawle (Litwa). Pracę dyplomową obronił w 1985 roku (akwarela). W latach 1988-91 uczył się akwareli w pracowni Birute Gilyte w Wilnie. W latach 1991-94 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wszechstronna twórczość plastyczna obejmuje rysunek, grafikę, malarstwo sztalugowe, rzeźbę, płaskorzeźbę, a także projekty i wykonawstwo małych form rzeźbiarskich (amulety), scenografię teatralną oraz wszelkiego rodzaju ilustracje, w tym plakaty. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, na Litwie, Niemczech, Francji, Holandii, Szwajcarii, Włoszech, Australii, na Filipinach, Kambodży, Kanadzie, Kolumbii, Wenezueli, USA, Norwegii.
Lude Reno

Lude Reno

Urodził się 5 lipca 1978 roku na Martynice. Reporter, scenarzysta, reżyser. W pracy reporterskiej zajmuje się przeważnie tematami kulturalnymi i społecznymi, głównie z Polski i Europy Wschodniej. Dla francuskiej telewizji Trace TV nakręcił ponad 70 autorskich reportaży. Obecnie kończy film dokumentalny 'Las Vegas Bejbe', którego bohaterami są członkowie grupy tanecznej z Zielonej Góry, przylatujący do USA aby wziąć udział w Mistrzostwach Świata w Hip-Hopie.
Luis Escobedo

Luis Escobedo

Urodził się i wychował w Trujillo w Peru. Od 10 lat mieszka za granicą, z czego ostatnie dwa i pół roku w Warszawie. Przygotowuje doktorat na Uniwersytecie Warszawskim. Jest wokalistą hard rockowej grupy Yoga Terror.

Magdalena Lindner

Magdalena Lindner – ur. 17 02 1985 w Warszawie, pochodzi z rodziny o żydowskich korzeniach. Ukończyła wydział śpiewu solowego oraz kulturoznawstwo, a także studia podyplomowe Historii i Kultury Żydów Polskich na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie zajmuje się muzyką, kulturą żydowską, pisaniem, tańcem, oraz oprowadzaniem wycieczek ze Stanów Zjednoczonych i Izraela po Polsce. Związana jest z Fundacją Taubego i Centrum Społeczności Żydowskiej.
Maged Sahly

Maged Sahly

Palestyńczyk, mieszkający w Polsce od 25 lat. Dziennikarz, pracujący dla mediów arabskich i polskich. Tłumacz literatury polskiej na arabski m.in. Leśmiana i Norwida. Poeta, marzyciel, podróżnik, ale najlepiej czuje się w Warszawie, gdzie zawsze chętnie wraca. Ma wiele niewykorzystanych talentów, najgorszy z nich to taniec.
Mamadou Diouf

Mamadou Diouf

Wokalista pochodzący z Senegalu i mieszkający w Polsce, z wykształcenia lekarz weterynarii, śpiewa w języku wolof, po polsku i francusku. Współpracował między innymi z Voo Voo, np. na płycie Zapłacono. Jest także wokalistą zespołu Tam Tam Project. Współtworzy senegalski zespół Djolof-Man, czyli trio w składzie: Pako Sarr, Mamadou Diouf, Mohamed M'bow (djembe , gitara i wokal), z którym występował m.in. podczas cyklicznego projektu Dzień Jedności Afryki (pierwsza edycja: 25 maja 2007, klub Harenda, Warszawa) i wszystkich edycji Wielokulturowego Warszawskiego Street Party. Związany z Afryka.org - portalem działającym na rzecz poprawy wizerunku Afryki. Mamadou jest także korespondentem portalu Kontynent Warszawa - informującego o różnorodnych przejawach wielokulturowości w Warszawie.
Marta Gonçalves

Marta Gonçalves

Pochodzi z polsko-brazylijskiej rodziny. Jej dom zawsze był pełen przyjaciół Brazylijczyków, którzy od początku jednocześnie z nauką chodzenia pokazywali, jak tańczyć sambę. Jest instruktorką samby (m.in. w szkole tańca Salsa Libre). Tańczy w zespole Samba Axé Bahia Show, który promuje tańce i kulturę brazylijską oraz reggaetónowej grupie Labios del Fuego.
Michał Szymko

Michał Szymko

Człowiek miliona przelotnych fascynacji. Koneser piękna, zarówno klasycznego jak i połamanego elektryzmem. Wnikliwy obserwator, nieustannie głodny świata. Studiuje filologię fińską i wschodniosłowiańską. Uwielbia poranki w Estonii i wieczory na Ukrainie. Miłośnik herbat. Niespokojna i trudna do okiełznania dusza. Człowiek gór. Entuzjasta spontanów i niespodzianek.  Prowadzi bloga podróżniczego

http://okiemszymka.tumblr.com

Ngô Văn Tưởng

Ngô Văn Tưởng

Ukończył budownictwo okrętowe w Instytucie Okrętowym na Politechnice Szczecińskiej. Od dziesięciu lat mieszka w Warszawie, prowadzi własną działalność gospodarczą. W wolnych chwilach uprawia fotografię i dziennikarstwo. Redaktor Dan Chim Viet.
Ngo Hoang Minh

Ngo Hoang Minh

Informatyk, tłumacz przysięgły, działacz społeczny. Do Polski przyjechał na początku lat 80' jako jeden z najlepszych uczniów Wietnamskich. Działa na rzecz kultury wietnamskiej i pomocy społecznej; członek zarządu, sekretarz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Wietnamczyków w Polsce, członek zarządu Stowarzyszenia Wietnamczyków w Polsce oraz Stowarzyszenia Wietnamczyków z Kinh Bac. Redaktor, autor artykułów, tłumacz Gazety Que Viet. Organizator 2 manifestacji (05.2014: 4 tys. uczestników i 06.2014: 500 osób) w Warszawie przeciwko polityce hegemonii Chin, po których zaczął być nazywany 'Wietnamskim Wałęsą'.
Oscar Barboza Lizano

Oscar Barboza Lizano

Jest latynoamerykanistą i biologiem tropikalnym, konsultantem środowiskowym w SETENA - Secretaría Técnica Ambiental w Kostaryce. Członek Asociación por la Unidad de Nuestra América (Stowarzyszenia na rzecz Jedności Naszej Ameryki). Od pół roku mieszka w Warszawie. Obecnie współpracuje z Centrum Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania jest radiestetą.
Paweł Łoza

Paweł Łoza

Członek warszawskiej ukraińskiej społeczności i obecnie dziennikarz „Naszego Słowa” - tygodnika mniejszości ukraińskiej w Polsce. Zakończył filologię ukraińską na Warszawskim Uniwersytecie. Od 2002 roku śpiewa w Ukraińskim Chórze Męskim „Żurawli”, jak również od kilku lat jest członkiem Stowarzyszenia „MY”, które min. zajmującego się popularyzacją kultury wschodnich sąsiadów Polski w Warszawie …a jak już ma wolne podczas urlopu, to zbiera truskawki na Kaszubach.
Stephano Sambali

Stephano Sambali

Pochodzi z Tanzanii. Urodził się w regionie Tabora. Do Polski przyjechał na początku lat 90-tych, zamieszkał na stałe w Warszawie. Steve działa aktywnie na rzecz propagowania kultury Tanzanii i innych krajów Afrykańskich. Uczestniczy w organizowaniu specjalnych imprez kulturalnych przybliżających obyczaje, muzykę, sztukę a nawet kuchnię popularną w różnych regionach Afryki. Dzisiaj jest osobą medialną współpracuje przy prowadzeniu audycji w radiu. Kilkakrotnie występował również w telewizji w różnych programach dotyczących Afryki. Steve jest współtwórcą poradnika dla nauczycieli „Jak mówić polskim dzieciom o dzieciach Afryki?”.
Tania Reut

Tania Reut

Mieszka w Warszawie od października 2012 roku, gdzie zaczęła studia magisterskie na UW. Przyjechała z Mińska, na Białorusi. Jakiś czas pracowała jako redaktor artystyczny w białoruskim czasopiśmie, teraz studiuje fotografię prasową. Szczególnie interesuje ją temat przestrzeni miejskiej, jej designu i infrastruktury. Także grafika, wydawnictwo, kino, różnego rodzaju inicjatywy społeczne – to jest dla niej ciekawe i o tym chciałaby pisać.

Vladimir Guzman Contreras

Meksykanin z urodzenia, biolog z wykształcenia, muzyk z pasji, pisarz z marzenia. Pracował z żółwiami nad morzem, z ptakami w dżungli, z dzięciołami w lesie i wśród dzikich w biurze. W skrócie i w słowach wspaniałego piosenkarza: Nie jestem stąd, ani stamtąd, nie mam wieku ani przyszłości.
Wvarwzeky-Wez Kombo-Bouetoumoussa

Wvarwzeky-Wez Kombo-Bouetoumoussa

Urodził się w Kongo Brazza Ville w mieście Pionte Noir (Czarny Punkt) nad Oceanem Atlantyckim. Z zawodu: elektronik, handlowiec, duchowny, dyplomata, aktor. Kocha gotować, śpiewać, tańczyć, jeździć na rowerze. W Polsce przebywa od 26 września 2002 roku. Był studentem PK, UJ, UW, EAD, AD. Do Warszawy przyjechał 25 czerwca 2005 roku. Pracujejako President Directeur General Artistique w firmie Bala Ba Ta Kombo. Jest ojcem 7-miesięcznego chłopca Kombus. Uważa, że Warszawa jest jego matką oraz inspiracją w tym, co pisze.
Yeshi Lhosar

Yeshi Lhosar

Jestem dziś Tybetańskim Polakiem i mam na imię Yeshi. Przyjechałem do Polski pod koniec 1994r na wyższe studia jako stypendysta rządu polskiego. Dziś jestem lekarzem medycyny w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej. Żyję w Polsce od 16-nastu lat, z czego 15 lat w Warszawie, w której mam czteroosobowa rodzinkę. Uwielbiam chodzić z całą rodzinką o każdej porze roku na długie spacery po parkach warszawskich. Bywam często również w teatrach warszawskich.
Đàm Vân Anh

Đàm Vân Anh

Urodzona w Wietnamie, od trzeciego roku życia mieszka w Warszawie, gdzie na studiach poznali się jej rodzice. Zamiast studiować ekonomię lub zarządzanie jak każda przyzwoita Wietnamka, marnuje swój czas na działaniach społeczno-artystycznych. Współpracuje z Fundacją Sztuki Arteria, tworząc Festiwal Filmowy "Kino w pięciu smakach" i asystując przy kilku innych projektach. Koordynatorka strefy wietnamskiej podczas Warszawskiego Wielokulturowego Street Party 2009, członkini grupy Loesje Polska. Studentka socjologii w ISNS UW, a przez chwilę również koreanistyki.