Poszukiwane są warszawskie rodziny, które przyjmą na dwa tygodnie do swoich domów odważne dzieci z różnych kultur i kontynentów.  
Idee przedsięwzięcia przybliżą organizatorzy już 17 marca podczas spotkania informacyjnego.
Zapraszamy na spotkanie. Na przełomie czerwca i lipca we wspólnych warsztatach artystycznych, spotkaniach i pokazach
w Warszawie wezmą udział dzieci z Indii, Nepalu, Maroka i warszawskiej Pragi.
Otwórzcie swoje domy i przyjmijcie na 2 tygodnie dzieci z innego kraju!

A może wolontariat? Szukamy wolontariuszy (możliwy wolontariat pracowniczy). Jeśli lubisz pracę z dziećmi, interesujesz się sztuka i/lub wielokulturowością oraz masz czas i cierpliwość – dołącz do nas!

Dzieci z całego świata uczestniczą w warsztatach i debatach, a także przygotowują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, wktórych łąc zą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.

– Dzieci, które uczestniczą w projekcie Brave Kids, są niezwykle utalentowane, pełne twórczej pasji. Dla rodzin goszczących to czas intensywnych, pozytywnych emocji, a także trochę podróż w świat, którego inaczej nigdy byśmy nie poznali – mówi Aleksandra Ośko, koordynatorka projektu Brave Kids w Warszawie.
 
Jak zgłosić się do projektu? Należy przyjść 17 marca na spotkanie informacyjne do Centrum Społecznego na Paca. Organizatorzy opowiedzą o Brave Kids i wyjaśnią zasady rekrutacji.
 
Rodziny, które do tej pory gościły dzieci w ramach projektu, podkreślają, że to niesamowita dawka energii, a także szkoła tolerancji, otwartości i wrażliwości. 
– To niezapomniana przygoda przede wszystkim dla dzieci, które uczestniczą w prawdziwej lekcji tolerancji w praktyce. Takie doświadczenie otwiera, pokazuje, że świat jest niezwykle różnorodny i wart poznania – mówi Paulina Malinowska–Zielony z Warszawy, która wraz z rodziną gościła w zeszłym roku dwie młode Ugandyjki.  
 
Spotkanie informacyjne będzie połączone z pokazem filmu o projekcie. Gośćmi będą bohaterowie filmu - rodziny, które już przyjmowały odważne dzieci pod swój dach. Opowiedzą o doświadczeniach i o tym, jak zmieniło się ich życie po udziale w tym przedsięwzięciu. Będzie to także doskonała okazja, aby przyłączyć się do projektu w roli wolontariusza.  

Spotkanie informacyjne - wtorek!

Centrum Społeczne Paca 
ul. Paca 40
(blisko Ronda Wiatraczna)