Warszawska fundacja Strefa WolnoSłowa zaprasza na premierę wielokulturowego spektaklu "Całe życie przed sobą", która odbędzie się 7 marca o godz. 19:30 w Studio Teatralnym "Koło" w Soho Factory.
"Całe życie przed sobą" to nieśpieszna wędrówka w głąb człowieka i dookoła świata. To opowieść o spotkaniach z ludźmi z różnych kultur i tradycji, o różnych poglądach na świat. Historia z książki "Życie przed sobą" Emile Ajara o osieroconym chłopcu wychowującym się w imigranckich dzielnicach Paryża stała się punktem wyjścia do improwizacji uczestników wielokulturowych warsztatów teatralnych. Nowe przedstawienie Strefy WolnoSłowej to także historie miłości – macierzyńskiej, przyjacielskiej, romantycznej i zarazem opowieść o pożegnaniu.

Na scenie pojawią się aktorzy-amatorzy z Chin, Kolumbii, Maroka, Ukrainy, Białorusi, Rosji oraz Polski, którzy od października 2013 pod okiem reżyserki Alicji Borkowskiej oraz dramaturga Tomasz Gromadki pracowali nad spektaklem. Scenariusz przedstawienia powstał z improwizacji uczestników warsztatów na temat bliskości, pamięci, dojrzewania i kształtowania swojej tożsamości. 

Spektakl fundacji Strefa WolnoSłowa jest realizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju "Oprócz Granic".

Strefa WolnoSłowa działa od 2012 roku i zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych i artystycznych nastawionych na dialog międzykulturowy. Do tej pory fundacja przygotowała 7 spektakli z grupami wielokulturowymi: "Tu jest lepiej. Przyjeżdżajcie", "Przywiozę tu swoje podwórko", "Przecież nie mogę tu zostać", "Koniec Titanica", "Mówię do Ciebie o Polsce", "Już widać Europę", "Rozgubieni". Więcej o Strefie WolnoSłowej na www.strefawolnoslowa.pl

Drugi pokaz spektaklu: 8 marca 2014, godz. 19:30, Studio Teatralne "Koło", ul. Mińska 25 (teren Soho Factory)
Rezerwacja biletów na spektakle: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Cena biletu: 15 PLN

Studio Teatralne "Koło"

ul. Mińska 25 (teren Soho Factory)

www.strefawolnoslowa.pl


_______________________________________________
Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur