2 sierpnia obchodzony jest Dzień Pamięci o Zagładzie Romów. W nawiązaniu do tego dnia, Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza do udziału w kursie edukacyjnym, który przypomni o historii prześladowań Romów w czasie drugiej wojny światowej, ale też pozwoli zastanowić się nad współczesną sytuacją społeczności romskiej w Polsce. Podczas kursu przyjrzymy się różnym formom upamiętniania Porajmos, czyli Zagłady Romów, porozmawiamy o pamięci i niepamięci, spotkamy się z romskimi liderami i liderkami oraz innymi ekspertami i ekspertkami. Aplikacje można skłądać do 18 lipca!

PROGRAM KURSU:

ŚRODA, 27.07, godz. 18.00-20.30 spotkanie dotyczące historii Romów oraz ich współczesnej sytuacji. Gościem będzie dr Joanna Talewicz-Kwiatkowska, prezeska Fundacji Dialog-Pheniben.

WTOREK, 02.08 , godz. 18.00-20.30 spotkanie „Pamięć o Porajmos”. Gośćmi spotkania będą Agnieszką Caban, redaktor naczelny Kwartalnika Romskiego, Lidia Ostałowska, reporterka i autorka publikacji o Romach oraz Artur Wabik, współautor muralu „Zalikierdo drom". Spotkanie będzie połączone ze spacerem pod grochowski mural "Zalikierdo drom", który upamiętnia Zagładę Romów. Wydarzenie otwarte organizowane we współpracy z Klubokawiarnią Kicia Kocia.

SOBOTA I NIEDZIELA, 06-07.08, godz. 11.00-18.00 Warsztaty antydyskryminacyjne

ŚRODA, 10.08, godz. 18.00-20.30 – spotkanie dotyczące współczesnych form upamiętniania prześladowań Romów. Gościem spotkania będzie Krzysztof Gil, członek artystycznej grupy Romani Art, współautor muralu "Zalikierdo drom".

ŚRODA, 17.08, godz. 18.00-20.30 – spotkanie dotyczące współczesnego wizerunku Romów w mediach, prowadzone przez Piotra Wójcika, autora cyklu fotografii na temat Romów.

Udział w kursie jest bezpłatny. Organizatorzy nie zapewniają przejazdów i zakwaterowania osobom spoza Warszawy. Osoby, które wezmą udział w całym kursie, otrzymają certyfikat uczestnictwa.

Do udziału w kursie zapraszamy osoby dorosłe. Formularz znajduje się tutaj: http://goo.gl/HkWOH2
, Formularze zgłoszeniowe należy przysyłać do 18 lipca 2016 r. r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Informacja dostępna również na stronie http://goo.gl/CKQacW

 

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

ul. Anielewicza 6

__________________________________________

Projekt został objęty patronatem medialnym portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur