To kraj czci, mądrości, to kraj niezwykły, możesz tam zatracić samego siebie, możesz tam siebie odkryć. To wiosna dla nadziei, a zima dla rozpaczy, tam możesz zrozumieć tradycje. W skrócie: to magia, chaos, mistycyzm, nowoczesność, dotyk biedy, a zarazem obrzydliwe bogactwo z pewnością warte obejrzenia. To Indie, naród ponad biliona ludzi. Oszałamiająca różnorodność Indii oferuje Ci wszystko to, co jest niezbędne w czasie wakacji. Kiedy Twoja stopa dotknie ziemi indyjskiej, zostaniesz powitany pełnym wdzięku 'Namaste'. Gestem, który oznacza zarówno powitanie jak i szacunek. Od teraz wszedłeś na drogę prowadzącą Cię do największej przygody życia.

Ląd indyjski ograniczony jest przez budzący respekt łańcuch Himalajów z północy i krawędzią ostrego wybrzeża oblewanego przez dwa morza i ocean. Indie są jaskrawym kalejdoskopem malowniczych krajobrazów. Z prawdziwie historycznymi miejscami i królewskimi miastami. Złote plaże, mgliste ustronne góry, kolorowi ludzie, bogata kultura, ceremonialne uroczystości. Czy to w bardzo gorące lato czy mroźną zimą Indie zawsze mają w zanadrzu wachlarz miejsc wartych zobaczenia. Wśród piękna Himalajów są miejsca spokojne i ustronne. Soczyste wzniesienia Western Ghats ze świetnymi szlakami.
Gigantyczne szczyty do zdobycia, akweny z białą wodą dla poszukiwaczy przygód – dokonaj wyboru w skwarze subkontynentu. W zimne dni życie w miastach wypełnione jest wydarzeniami kulturalnymi z dużą ilością muzyki i tańca. Zaś słoneczna pogoda jest idealna byś mógł zatrzymać czas w romantycznych miastach usianych średniowiecznymi fortami i pałacami. Plaża oblana słońcem jest absolutnie urzekająca z jej dzikością przyrody, w której schronienie znajduje mnóstwo gatunków flory i fauny przyciągając kult młodości.

Przeżycie indyjskich monsunów jest czymś, o czym marzy każdy turysta. Do bardzo przyjemnych należy także safari z wielbłądami na pustyni Thar w Rajestanie oraz oglądanie pawiego tańca. Wędrówki wśród wspaniałości rajskich dolin, leżących w deszczowym cieniu Himalajów i podróżowanie wzdłuż zachodniego wybrzeża, gdzie niestrudzenie padające deszcze malują krajobrazy olśniewającą zielenią – jest to tylko kilka z możliwości poznania monsunu indyjskiego.

Olśniewający Taj Mahal, bardzo bogata atmosfera królewskich fortów i pałaców, które są dziedzictwem kultury, wabiące piękno koralowych wysp z ich turkusową laguną, entuzjazm wiejskich jarmarków albo kolorowych festiwali, baśniowy rejs łódką dryfującą wzdłuż palmowego zagajnika i rozkoszowanie się pięknem krajobrazów w obecności urzekających tancerek- wszystko to przyciągnie Cię swoim czarem i powabem. Dodatkową atrakcją jest możliwość zakupu w bardzo atrakcyjnej cenie przepięknych jedwabi, mosiądzu i srebra, marmurów inkrustowanych, półszlachetnych kamieni, w sposób mistrzowski stwarzanych przez jubilerów, miniaturowych obrazów oraz dywanów.

Jeżeli jesteś jednym z wielbicieli kuchni orientalnej, masz mnóstwo smacznych dań do wyboru. Ostry, łagodny, wegetariański, nie wegetariański – Indie zaspokoją każdy typ smakosza.

Indie, zawsze ciepłe i zapraszające, miejsce nieskończonych rozmaitości z możliwością odkrywania nowych aspektów fascynacji podczas każdej wizyty. Mówi się: 'Rozmaitość jest przyprawą życia'. Dlatego, jeżeli jesteście zainteresowani przyprawianiem waszego życia, przyjedźcie do ziemi przypraw.

Saikat Basu,
Prezes Basu Group,
Warszawa, Polska
Tłumaczenia: Katarzyna Madera