Videofelietony

Edukacja to podstawa! Ale co powinno być podstawą edukacji? Czy istnieje związek pomiędzy ksenofobią i brakiem wiedzy? Na te pytania odpowie pochodząca z Ukrainy Iryna Polets.

Skąd się wziął kryzys migracyjny? Czy powinniśmy się bać uchodźców? Lude Reno zaprosił do siebie Paco Sarra - mieszkającego w Warszawie Senegalczyka

Pochodzący z Wietnamu Hoang Minh Ngo opowiada o tym jak to jest być obcokrajowcem w Polsce. Czy mieszkając w innym kraju kilkadziesiąt lat można poczuć się jego pełnoprawnym obywatelem?

Lude Reno i Inga Shemaeva opowiadają o tym skąd może się brać strach przed innymi nacjami. Jaki jest związek między strachem a agresją?

Gościem Lude Reno jest Elsi Adajew, który pochodzi z Czeczeni. Tematem felietonu jest Islam i demokracja. Tylko u nas: o muzułmanach w Polsce opowie... muzułmanin!

W drugim odcinku cyklu 'COGITO', prowadzący Lude Reno rozmawia ze swoim gościem na temat MULTI-KULTI. Tym razem towarzyszy mu Mamadou Diouf - pochodzący z Senegalu muzyk, działacz organizacji pozarządowych.

COGITO to nowy cykl felietonów filmowych Kontynentu Warszawa! Pochodzący z Martyniki Francuskiej Lude Reno porozmawia ze swoimi gośćmi na tematy związane z życiem w wielokulturowym mieście. Gościem pierwszego odcinka jest Kalina Rzeźnik, która opowie o tym czym jest Dzień Niepodległości!