COGITO to nowy cykl felietonów filmowych Kontynentu Warszawa! Pochodzący z Martyniki Francuskiej Lude Reno porozmawia ze swoimi gośćmi na tematy związane z życiem w wielokulturowym mieście. Gościem pierwszego odcinka jest Kalina Rzeźnik, która opowie o tym czym jest Dzień Niepodległości!

OBEJRZYJ PIERWSZY ODCINEK

Prowadzący: Lude Reno 
Człowiek o niezwykle pozytywnej energii, reporter, scenarzysta, reżyser i aktor. Pochodzi z Martyniki, a w Polsce mieszka ponad 10 lat. 
W pracy reporterskiej zajmuje się przeważnie tematami kulturalnymi i społecznymi, głównie z Polski i Europy Wschodniej. Dla francuskiej telewizji Trace TV nakręcił ponad 80 autorskich reportaży. Napisał także dwa scenariusze na potrzeby produkcji kinowych. Współpracował z takimi reżyserami jak Xawery Żuławski czy Bartek Ignaczuk. Współzałożyciel fundacji PO-Nad-TO. 

Gość: Kalina Rzeźnik
Aktorka, reżyserka, scenarzystka, feministka; Absolwentka Kulturoznawstwa i Wydziału Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, na co dzień związana z Teatrem Politechniki Warszawskiej; miłośniczka teatru, książek i kotów.

Kolejne odcinki podejmować będą tematy:
1 Dzień Niepodległości 2017 
2 Multi-kulti 
3 Kryzys Migracyjny 
4 Islam i demokracja
5 Patriotyzm-Nacjonalizm
6 Obcokrajowcy w Polsce 
7 Klucz = Edukacja

Felietony "Cogito" 
odc. 1 "Dzień Niepodległości" Prowadzący: Lude Victor Reno 
Gość: Kalina Rzeźnik 
Organizator: Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur
Realizacja: Film Busters http://filmbusters.pro

OBEJRZYJ PIERWSZY ODCINEK