W drugim odcinku cyklu 'COGITO', prowadzący Lude Reno rozmawia ze swoim gościem na temat MULTI-KULTI. Tym razem towarzyszy mu Mamadou Diouf - pochodzący z Senegalu muzyk, działacz organizacji pozarządowych.

OBEJRZYJ DRUGI ODCINEK

Prowadzący: Lude Reno 
Człowiek o niezwykle pozytywnej energii, reporter, scenarzysta, reżyser i aktor. Pochodzi z Martyniki, a w Polsce mieszka ponad 10 lat. 
W pracy reporterskiej zajmuje się przeważnie tematami kulturalnymi i społecznymi, głównie z Polski i Europy Wschodniej. Dla francuskiej telewizji Trace TV nakręcił ponad 80 autorskich reportaży. Napisał także dwa scenariusze na potrzeby produkcji kinowych. Współpracował z takimi reżyserami jak Xawery Żuławski czy Bartek Ignaczuk. Współzałożyciel fundacji PO-Nad-TO. 

Gość: Mamadou Diouf
Z wykształcenia lekarz weterynarii, z powołania doskonały muzyk i pisarz. Przewodniczący Polskiego Komitetu ds. Obchodów Międzynarodowego Roku Ludności Pochodzenia Afrykańskiego. Człowiek pełen charyzmy i pomysłów, jak zwrócić naszą uwagę w kierunku kultur afrykańskich. Mieszkając w Polsce od 1983 roku z powodzeniem pełni dumną rolę przewodnika, który  pragnie pokazać Afrykę od niestereotypowej, nieznanej, pomijanej często, aczkolwiek ogromnie ważnej i prawdziwej strony.

Kolejne odcinki podejmować będą tematy:
1 Dzień Niepodległości 2017 
2 Multi-kulti 
3 Kryzys Migracyjny 
4 Islam i demokracja
5 Patriotyzm-Nacjonalizm
6 Obcokrajowcy w Polsce 
7 Klucz = Edukacja

Felietony "Cogito" 
odc. 2 "MULTI-KULTI" 
Prowadzący: Lude Victor Reno 
Gość: Mamadou Diouf
Organizator: Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur
Realizacja: Film Busters http://filmbusters.pro

OBEJRZYJ DRUGI ODCINEK