„Praskie działania” to cykl warsztatów artystycznych prowadzonych przez warszawskich artystów dla dzieci i młodzieży romskiej na Pradze Południe i Północ w Warszawie.

Cykl warsztatów prowadzony jest przez artystów w ich pracowniach i plenerze. Jest on okazją dla młodych uczestników do twórczej wypowiedzi, ale także do zmierzenia się z trudnym zagadnieniem: co to znaczy być Romem we współczesnym świecie.

Zajęcia odbywają się w pracowni grupy Reaktor – Labolatorium Rzeźby, pracowni Joanny Świerczyńskiej, a także w studio Miłamała Agnieszki Schroeder.

Prace zaczęły się od wymalowania muralu na ulicy Brzeskiej 16 na ścianie klubu Offside pod okiem Sebastiana Kroka.Zajęcia realizowane są wspólnie z edukatorem podwórkowym Karolem Kołbykiem. Na ich zakończenie planowana jest wystawa, w ramach której pokazane zostaną prace dzieci i dokumentacja fotograficzna. Projekt jest próbą readaptacji społeczno-kulturalnej grup defaworyzowanych poprzez działania artystyczne.

Cykl warsztatów „Praskie działania” organizuje Fundacja „Dom Kultury”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Kultura dostępna”. Patronem medialnym "Praskich działań" jest "Kwartalnik Romski" oraz IMI Radio.

www.fundacjadomkultury.pl