Fundacja Świat na Wyciągnięcie Ręki powstała w 2009 roku jej głównym jest rozwijanie kompetencji międzykulturowych. Projekty fundacji mają za zadanie kształtowanie otwartości wobec odmienności wśród dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, Polaków i cudzoziemców. 

 
Zespół Fundacji Świat na Wyciągnięcie Ręki składa się z ekspertów w dziedzinie zarządzania różnorodnością. W skład zespołu Fundacji wchodzą psycholodzy międzykulturowi, trenerzy biznesu oraz specjaliści z zakresu stosunków międzynarodowych, którzy starają się stale podnosić swoje kompetencje, biorąc udział w krajowych i zagranicznych studiach oraz szkoleniach. Fundacja prowadzi szkolenia, doradztwo, treningi i wykłady z zakresu kompetencji międzykulturowych i interpersonalnych. Tworzy rozwiązania służące zwiększeniu satysfakcji ze współpracy z osobami odmiennymi kulturowo. Oferuje praktyczne narzędzia dialogu międzykulturowego. Wspiera adaptację cudzoziemców w Polsce oraz Polaków za granicą.
 
Przykładowe działania fundacji:
- przygotowywanie polskich pracowników i ich rodzin do wyjazdu oraz pracy za granicą;
- przygotowywanie ekspatów (cudzoziemców, pracowników firm międzynarodowych) i ich rodzin do życia i pracy w Polsce;
- wspieranie adaptacji dzieci i młodzieży odmiennej kulturowo w polskiej szkole;
- wspieranie procesów zarządzania w zespołach zróżnicowanych kulturowo;
- aktywności na rzecz porozumienia w lokalnych społecznościach zróżnicowanych kulturowo;
- opracowywanie programów edukacyjnych i rozwojowych z zakresu kompetencji międzykulturowych, dialogu międzykulturowego, współpracy międzynarodowej i zarządzania różnorodnością.
 

Fundacja Świat na Wyciągnięcie Ręki
ul. Gwiaździsta 27/63

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Facebook