Eksperymentalny Teatr Ukraiński, to grupa teatralna, która powstała w 2012 roku. W jej skład wchodzą młodzi ludzie, przeważnie ukraińskiego pochodzenia, ktorzy mieszkają, studiują oraz pracują w Warszawie. Głównymi celami Teatru są: integracja Ukraińców i Polaków którzy mieszkają w Warszawie, zwalczanie stereotypów panujących w społeczeństwie na temat migrantów oraz szeroko pojęte zbliżanie kultur. Oprócz tego, Eksperymentalny Teatr Ukraiński ma na celu promować i szerzyć wiedzę o kulturze Ukraińskiej i pokazać jej głowne elementy w sposob ciekawy, atrakcyjny i niezwykły.
Przedstawienia odbywają się głownie w językach ukraińskim i polskim. Wśród autorów przedstawień znajdziemy przeważnie pisarzy i dramaturgów ukraińskich, jednak znaczna część przedstawień to projekty autorskie Teatru, skomponowane na podstawie literatury ukraińskiej. Przedstawienia są przygotowywane z myślą o pokazaniu kultury i tradycji ukraińskiej w ich różnych przejawach oraz w celu przybliżenia współczesnej Ukrainy Polakom, zbliżając tym samym obie kultury, w szczególności pokazując ich podobieństwa oraz różnorodność.

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Facebook