Blog Karoliny Cao na którym można odnaleźć przede wszystkim informacje o języku wietnamskim. Autorka dzieli się swoimi obserwacjami z życia w mieszanym świecie polsko-wietnamskim. W artykułach o kulturze, historii, zwyczajach, kuchni stara się pokazać Wietnam w 'pięciu smakach'. Dzięki uprzejmości wielu osób, znajdziesz tu też artykuły pisane 'gościnnie' przez podróżników i wszystkich tych, którzy mają z Wietnamem coś wspólnego.

Karolina Cao o sobie:
'Lan to moje wietnamskie imię. Tata nadał mi je na pamiątkę nazwy Polski po wietnamsku, czyli Ba Lan. Kultura i zwyczaje wietnamskie były w moim domu zawsze obecne.

W domu rozmawiamy po polsku, więc po naukę wietnamskiego musiałam udać się do źródła. W 2007 wyjechałam do Wietnamu. Tam na Uniwersytecie Ha Noi poznawałam tajniki języka moich przodków. I tak mnie to wciągnęło, że przygoda  trwa do dziś.

Po powrocie do Polski zaczęłam dzielić się swoją wiedzą. Na przestrzeni 5 lat współpracy opracowałam własny model nauki wietnamskiego. Uczę Polaków, ale także Wietnamczyków (którzy dorastali zagranicą)! Do każdej osoby mam indywidualne podejście. Różne są motywacje, gdyż każdy uczy się dla różnych celów. I to jest w tym wszystkim najwspanialsze: każda napotkana przeze mnie osoba jest wyjątkowa. Nigdy nie ma dwóch takich samych lekcji. Nauka ciągle czymś zaskakuje i tętni życiem – tak jak zatłoczone ulice Ha Noi.'


www.ziarnkoryzu.pl
Facebook


Kontakt:

Karolina Cao
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.