Fundacja powołana do życia w 2013 roku z pasji i miłości do muzyki i tańców, które korzeniami sięgają Afryki. Ze względu na małą wiedzę i brak świadomości o walorach pierwotnych rytmów w naszym kraju, zaangażowana w Projekt szerzenia informacji merytorycznych i doznań empirycznych dotyczących doświadczeń z muzyką i tańcem afrykańskim.

Afro dance to taniec o wielu odmianach i stylach, mający bogatą i globalną historię. W zależności od położenia geograficznego i czasu, taniec afrykański przybierał i przebiera zróżnicowane formy. Afro dance nadał początek wielu wielu innym odmianom tańca.
Fundacja organizuje Festiwal Afro Revolution, który w 2016 roku odbyl sie po raz szósty.

Ma on na celu pokazanie różnorodności rytmów i kroków afrykańskich. Zadaniem organizatorów jest zobrazowanie procesu łączenia styli i zmian zachodzących w tańcu i ruchu ciała bazując nieprzerwania na podstawowych formach tańca czyli Afro.

Festiwal jest wydarzeniem o międzynarodowym zasięgu, mającym na celu promowanie i szerzenie kultury afrykańskiej w Europie i przede wszystkim w Polsce. Afro Revolution to ambitny projekt kulturalny, który ma na celu szerzenie wiedzy i pasji do tańca i różnorodnej kultury Afryki!

Cele działalności:

  • prowadzenie działalności edukacyjnej i kulturalnej w zakresie tańców afrykańskich i pokrewnych, zwłaszcza w zakresie inicjowania, wspierania i pomocy w przedsięwzięciach edukacyjno-kulturalnych dotyczących muzyki i tańca generalnie.
  • promocja muzyki i tańca wywodzących się z kontynentu Afryki.
  • budzenie i rozwijanie twórczej aktywności dzieci i młodzieży ze szczególnym zwróceniem uwagi na aspekty kulturowe i wspólne korzenie.
  • nauka tańca i muzyki, wychowanie, organizowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży.
  •  promocja kultury, sztuki innych Kultur w celu szerzenia szacunku i zrozumienia dla innych Kultur.
  •  działalność na rzecz integracji międzykulturowej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami.


Kontakt
tel. 533 488 858
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.afrodancefestival.pl
Facebook

http://afrykanskaszkola.pl/

Afro Revolution 2013