Celem serwisu gwara-warszawska.waw.pl jest pokazanie warszawiakom czym jest gwara, jak ona brzmi. Serwis prezentuje przykłady twórczości inspirowanej gwarą warszawską, zarówno tej klasycznej (Wiech, Grzesiuk, Stępowski) jak i obecnej (Vavamuffin, Eldo).


Serwisem zarządza Stowarzyszenie Gwara Warszawska.
Ambicją jego twórców jest promowanie nowych wydawnictw, filmów i wydarzeń związanych z odmianami warszawskiej gwary, języka oraz typowej składni. Organizują warsztaty gwary warszaskiej, które cieszą się powodzeniem. Już strona główna napisana z wdziękiem gwarą stanowi najlepszą wizytówkę serwisu. 

Twórcy serwisu starają się również promować nowych twórców sięgających do warszawskich korzeni (Hanka Makidatna i zespół Świt Żywych Muzyków). Poza propagowaniem języka Warszawy ambicją serwisu jest również prezentowanie i popularyzowanie tradycji warszawskich zarówno tych obyczajowych jak i kulinarnych (czy to wypali … czas pokaże).

E mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


www.gwara-warszawska.waw.pl
www.facebook.com/gwarawarszawska?fref=ts