Celem serwisu gwara-warszawska.waw.pl jest pokazanie warszawiakom czym jest gwara, jak ona brzmi. Serwis prezentuje przykłady twórczości inspirowanej gwarą warszawską, zarówno tej klasycznej (Wiech, Grzesiuk, Stępowski) jak i obecnej (Vavamuffin, Eldo).

Serwisem zarządza Stowarzyszenie Gwara Warszawska. Ambicją jego twórców jest promowanie nowych wydawnictw, filmów i wydarzeń związanych z odmianami warszawskiej gwary, języka oraz typowej składni. Organizują warsztaty gwary warszaskiej, które cieszą się powodzeniem. Już strona główna napisana gwarą stanowi najlepszą wizytówkę serwisu. 

Twórcy serwisu starają się również promować nowych twórców sięgających do warszawskich korzeni (Hanka Makidatna i zespół Świt Żywych Muzyków). Poza propagowaniem języka Warszawy ambicją serwisu jest prezentowanie i popularyzowanie tradycji warszawskich zarówno tych obyczajowych, jak i kulinarnych.

E mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


www.gwara-warszawska.waw.pl


www.facebook.com/gwarawarszawska?fref=ts