Strefa WolnoSłowa powstała z inicjatywy osób zajmujących się teatrem, literaturą, fotografią, organizacją działań animacyjnych, inicjatyw kulturalnych i artystycznych, pisaniem o teatrze, filmie, podróżach.

Mają na celu organizaję działań artystycznych, kulturalnych i edukacyjnych nastawionych na dialog międzykulturowy i międzypokoleniowy. Interesują ich inicjatywy na granicy sztuki i interwencji społecznej, poruszające aktualne problemy w Polsce, Europie i na świecie, działania artystyczne angażujące osoby z różnych grup społecznych, umożliwiające spotkanie poprzez sztukę, promujące czynną postawę wobec rzeczywistości społecznej.

Poprzez artystyczne projekty międzynarodowe, działania interdyscyplinarne oraz inicjatywy angażujące uchodźców i imigrantów mieszkających na terytorium Polski działają na rzecz dialogu międzykulturowego, integracji europejskiej i praw człowieka.

Interesuje ich pogłębianie wiedzy z zakresu praw człowieka, analizy aktualnych wydarzeń na świecie, jak również poznawanie nowych, innowacyjnych metod animacji kultury i edukacji wielokulturowej. W związku z tym angażują się również w projekty badawcze, kampanie społeczne, konferencje.

Obecnie Strefa prowadzi również kawiarnię w Teatrze Powszechnym w Warszawie - Stół Powszechny, będący jednocześnie przestrzenią warsztatową. Kawiarnia ma bogatą ofertę projektów, od warsztatów pisania scenariuszy, przez pokazy filmowe do spotkania wielokulturowe dla dzieci.  

Stół Powszechny
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie 


http://strefawolnoslowa.pl/o-nas/

ul. Jana Zamoyskiego 20, Warszawska Świetlica Krytyki Politycznej - ul. Jasna 10
tel: 696 868 883
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strefa WolnoSłowa:
https://m.facebook.com/Strefa-WolnoSłowa-246828518736418/
https://www.instagram.com/strefa_wolnoslowa/