Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” oraz Grupa Anty-Nazistowska zajmują się przeciwdziałanie problemom społecznym: rasizmowi, neofaszyzmowi, ksenofobii, nietolerancji. Ich misją jest promowanie wielokulturowości i szacunku dla odmienności.

Stowarzyszenie zostało założożne w 1996 roku z incjatywy nieformalnej grypy młodzieżowej - Grupy Antynazistowskiej (GA), która funkcjonowała już od roku 1992.
 
Dzisiaj Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” jest organizacją wyspecjalizowaną w monitorowaniu przejawów rasizmu, która zdobyła renomę w kraju i zagranicą. Dzięki ich pracy w 1996 r. zainicjowali  udaną kampanię na rzecz umieszczenia w Konstytucji RP zakazu działania organizacji faszystowskich i rasistowskich (art.13).

Incjatywy Stowarzyszenia to m.in.„Brunatna Księga” - prowadzona od wielu lat dokumentacja incydentów na tle rasistowskim i ksenofobicznym oraz przestępstw popełnionych przez neofaszystów i skrajną prawicę; Ośrodek informacyjny - współpraca z mediami; „Wykopmy Rasizm ze Stadionów” - skierowana jest głównie do kibiców futbolu, a także zawodników, trenerów, działaczy i dziennikarzy związanych z tą dyscypliną sportu; „Muzyka Przeciwko Rasizmowi” - dzięki wykonawcom różnych gatunków muzycznych i za pośrednictwem ich twórczości Stowarzyszenie przekazuje swoje przesłania do setek tysięcy słuchaczy; Program „R@cism-Delete” - to działania przeciwko rasizmowi rozpowszechnionemu w Internecie.

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” jest otwarte na partnerską współpracę ze wszystkimi, którzy nie akceptują ksenofobii i neofaszyzmu.

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ”
https://www.facebook.com/respect.diversity/about/?ref=page_internal
https://www.nigdywiecej.org/komunikaty/komunikaty
tel.: 601 360 835
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
PO Box 6, 03-700 Warszawa 4
www.twitter.com/StowNIGDYWIECEJ