Etnoliga to największy w Polsce międzykulturowy projekt piłkarski. Wybrało ją kilkuset zawodników i zawodniczek z blisko 50 krajów – od Szwecji po Kamerun i od Argentyny po Japonię.
 
 
Turnieje Etnoligi są bezpłatne i nie stawiają żadnych barier uczestnikom. Co roku organizowane są dwa sezony: ponad dwadzieścia kolejek i 200 meczy.
System rozgrywek zapewnia emocje nawet w meczach słabszych drużyn. Zawodnicy spotykają się w halach i na świeżym powietrzu w różnych dzielnicach Warszawy.
 
"Gdy siedem lat temu piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej pierwszy raz awansowali na mistrzostwa świata, kraj pogrążony był w wojnie domowej. Drogba, kapitan reprezentacji i napastnik Chelsea London, na kolanach błagał przed kamerami, by rodacy odłożyli broń. Podkreślał, że w reprezentacji ramię w ramię grają przedstawiciele różnych grup etnicznych. Sam jest z południa, ale gdy dostał nagrodę dla najlepszego piłkarza Afryki, zawiózł ją na północ. Dlatego jest dla nas wzorem."
 
PIŁKA NOŻNA DLA WSZYSTKICH
Piłka nożna to pasja milionów ludzi na całym świecie. I wszyscy zasługują, by w nią grać. Bo na boisku najważniejsza jest drużyna, a nie kolor skóry, płeć czy religia. 
Od ponad 10 lat Etnoliga organizuje turnieje dla osób, które wierzą w fair play. Uchodźcy i biznesmeni, kobiety i mężczyźni, zagraniczni studenci i polscy kibice wspólnie bawią się i uczą otwartości.

Każda drużyna jest gospodarzem jednej kolejki. Przygotowuje prezentację, baner, konkurs. Próbujemy kuchni z najdalszych stron świata. Poznajemy ludzi i ich kraje, uczymy się języków i pozytywnego kibicowania. Dla dorosłych organizowane są wspólne warsztaty, treningi i mecze pokazowe. Dzieci rozwijają się pod okiem animatorów w programach "Akademia" i "Mała Etnoliga". Dodatkowe wsparcie oferowane jest młodym uchodźcom. Wszyscy grają w piłkę, ale przede wszystkim budują wielokulturową społeczność!
 
Wszystkie zespoły są wielokulturowe. W każdym grają kobiety. Wolontariusze Etnoligi zdobywali doświadczenie pracując przy UEFA EURO 2012. Reprezentacja Etnoligi gra mecze pokazowe m.in. na Przystanku Woodstock, Warszawskim Wielokulturowym Street Party czy pikniku Warszawscy Sportowcy organizowanym przez Muzeum Historii Żydów Polskich. Rozgrywki relacjonują m.in. Gazeta Wyborcza, TVN, Program I PR, CANAL+ czy portal UEFA.
 
Naszą inicjatywę docenili Prezydent Warszawy, Ministerstwo Sportu i Turystyki, MSZ i Rzecznik Praw Obywatelskich oraz liczni grantodawcy, m.in. Fundacja Batorego.
Polska Etnoliga jest członkiem międzynarodowej sieci Football Against Racism in Europe, oficjalnego partnera UEFA.

DLACZEGO JESZCZE WARTO Z NAMI GRAĆ?
Mamy status organizacji pożytku publicznego. Współpracujemy z różnymi społecznościami, organizacjami pozarządowymi, amatorskimi klubami. Nasza strona na facebooku i newsletter docierają do kilku tysięcy osób.

Kontakt:
ul. Ordynacka 9
Tel. 502 070 701
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji na temat rozgrywek, a także projektu, można uzyskać na stronie: www.etnoliga.org na www.facebook.com/etnoliga oraz na grupie Facebookowej: https://www.facebook.com/groups/1445971928986347/