Fuerza Perú jest stowarzyszeniem o charakterze kulturowym założonym przez Peruwiańczyków mieszkających w Warszawie oraz ich przyjaciół. Wszystkim przyświeca idea promocji i ukazania światu prawdziwego obrazu Peru i jego mieszkańców.
Fuerza Perú postrzega Peru jako mozaikę kultur. Misją organizacji jest zwrócenie uwagi na spuściznę kulturową Peru i to, jak od wieków kształtuje ona naród, który zaczyna być coraz bardziej rozpoznawalnym i ważnym na arenie międzynarodowej.

Założyciele stowarzyszenia , poprzez organizację różnorodnych inicjatyw kulturalnych w Polsce oraz poza jej granicami, chcą umocnić uczucia patriotyzmu sensu largo.

Fuerza Perú zorganizowała już z sukcesem takie wydarzenia jak:
Festiwal 'Perú Corazón!' - obchody Narodowego Święta Niepodległości Peru, które zgromadziły latem 2010 ponad 250 osób na Polu Mokotowskim w Warszawie.
Comiesięczne wystawy fotografii i pokazy filmowe z oprawą muzyczną 'Perú al Paso' odbywające się 'W Biegu Café' w Warszawie.
'Marinera Party' w Klubie Bratnia Szatnia


Kontakt:
lTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.fuerzaperu.org
www.facebook.com/fuerzaperu.org