Tańce w kręgu - tańce z różnych stron świata, w dużej mierze tradycyjne lub oparte na motywach tańców tradycyjnych oraz współczesne choreografie. Są wśród nich tańce irlandzkie, greckie, izraelskie, rosyjskie oraz wiele innych.

Są one tańczone grupowo w kole lub korowodzie. Charakteryzują się dużą różnorodnością, zarówno pod względem poruszanych tematów jak i tempa - są wśród nich wolne i dostojne, a także dynamiczne i pełne ognia. Każdy może znaleźć w nich coś dla siebie. Dodatkową zaletą tańców w kręgu są przeważnie proste kroki, dzięki czemu mogą być one tańczone przez wszystkie grupy wiekowe.

Głównym celem tego rodzaju tańców jest integrowanie. Ich pierwotnym zadaniem było budowanie wspólnoty oraz podtrzymywanie tradycji i więzi w danej społeczności. W czasach obecnych idea integracji poprzez tańce w kręgu znacznie się rozszerzyła i obejmuje różnorodne grupy ludzi, m.in. grupy pracownicze, seniorów, ludzi wspólnie przeżywających chorobę lub żałobę.

 

Krąg stanowi specyficzną formę taneczną, zupełnie różną od tańca w parach czy solo. Taniec w kręgu daje poczucie wsparcia, tu nie ma rywalizacji. Krąg pozwala na stworzenie wspólnoty nawet z obcych sobie ludzi i umożliwia poczucie siły i mocy, jakiej nie odczujemy w pojedynkę. Tańce w kręgu zapewniają niezwykłe bogactwo przeżyć, bowiem wiele spośród nich ma głębokie znaczenie i historię.

Tańce w kręgu

Pracownie Artystyczne, ul. Foksal 11, IV p.

Nr telefonu: 22 828 18 21
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://dks.art.pl/pl/zajeciaartystyczne/taniec/taniec_w_kregu