Stowarzyszenie Sztuki Etnicznej 'Transetnika' powstało w gronie zaprzyjaźnionych muzyków, dziennikarzy muzycznych, antropologów – osób aktywnie działających na rzecz promocji i upowszechniania wiedzy na temat kultur świata, ich odmienności i poszukiwania wspólnoty w kulturze.
Służyć mają temu działania kulturalne, edukacyjne i medialne zwiększające wrażliwość społeczną i promujące sztukę tworzoną przez niezależnych artystów, w szczególności sięgających w swojej twórczości do kultury tradycyjnej i etnicznej. Celem Stowarzyszenia jest także edukacja kulturalna dzieci i młodzieży w kierunku wzmożenia zainteresowania własną tradycją oraz pobudzenia szacunku dla własnego dziedzictwa kulturowego jako bardzo istotnego elementu ogólnoświatowej tradycji kulturowej. Stowarzyszenie zamierza przybliżać odbiorcom dorobek kulturowy innych narodów, wierząc, iż może to pomóc w kształtowaniu postaw tolerancji i zrozumienia innych grup narodowych i etnicznych.

Stowarzyszenie zamierza realizować założenia poprzez organizację wydarzeń kulturalnych, w tym festiwali i przeglądów artystycznych, prowadzenie warsztatów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, uczestnictwo w akcjach kulturalnych, społecznych oraz kampaniach edukacyjnych i społecznych o jak najszerszym zasięgu, promocję polskiej kultury za granicą, wydawanie różnego rodzaju publikacji promujących polską kulturę, kreowanie centrum sztuki etnicznej, współpracę z organizacjami, instytucjami kulturalnymi oraz z międzynarodowymi sieciami organizacji pozarządowych, które stawiają sobie podobne cele.

Koordynatorzy działań Stowarzyszenia:
Maciej Szajkowski – Prezes Zarządu
Małgorzata Jędruch-Włodarczyk – Vice Prezes Zarządu
Rafał Kołaciński – Vice Prezes Zarządu
Anna Mamińska


Stowarzyszenie Sztuki Etnicznej 'Transetnika'

Mateusz Dobrowolski +48 792 024 754, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
www.transetnika.pl
www.facebook.com/Transetnika?fref=ts