Misją organizacji jest promowanie wymiany i edukacji międzykulturowej pomiędzy przedstawicielami różnych kultur w ramach projektów globalnej edukacji rozwojowej, współpracy na rzecz rozwoju, wypraw i projektów naukowo-badawczych, a także akcji społecznych i inicjatyw kulturalnych.

Wśród członków Kultur Świata znajdują się stypendyści i członkowie projektów naukowych, m.in. w Japonii, Indiach, Bangladeszu, Izraelu, Meksyku, Nigerii, Burkina Faso, Turcji, na Tajwanie oraz w wielu krajach europejskich (Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Holandia, Rosja). Koordynowali lub brali udział w projektach współpracy na rzecz rozwoju w Kenii, Tanzanii, a także w Brazylii. Odbywali staże w placówkach dyplomatycznych, organizacjach rządowych, pozarządowych oraz w dużych agencjach prasowych w Angoli, Nigerii, Indiach i w Stanach Zjednoczonych.

Od lat angażują się w wiele inicjatyw promujących wiedzę o Kulturach Świata w Polsce, w ramach projektów globalnej edukacji rozwojowej, akcji społecznych, przeglądów filmowych, pokazów zdjęć, wykładów i prelekcji. Współpracą z takimi organizacjami jak: Polski Instytut Antropologii, Fundacją Edukacji Międzykulturowej oraz z wieloma innymi.

Nad działaniami fundacji opiekę merytoryczną sprawują członkowie Rady Naukowej, którzy pracę w jednostkach naukowych łączą z pasją podróży, odkrywania świata i ludzi go zamieszkujących.

Kultury Świata
ul. Wilanowska 12


Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kulturyswiata.org

https://www.facebook.com/FundacjaKulturySwiata