Galeria powstała z fascynacji kulturą, historią i sztuką krajów obu Ameryk, przede wszystkim krajów Ameryki Południowej. Jej działalność zogniskowana jest na Peru - kraju, który stanowi swego rodzaju 'kontynent w pigułce' - ponieważ można spotkać w nim ślady kultur, historii i tradycji krajów latynoskich, dużą różnorodność klimatu i natury – flory i fauny oraz różnorodność etniczną mieszkańców. Serwis i sklep właściciele poświęcają ludziom, którzy tworzą sztukę od pokoleń i przekazują ją w swoich wyrobach ukazując w nich swoją historie, kulturę i tradycje.
Rękodzieło, które można znaleźć w sklepie-galerii zostało stworzone przez tych artystów - rzemieślników, stosujących dawne techniki wyrobu, a każdy z prezentowanych wyrobów jest unikatowy. Przekazuje więc cząstkę dziedzictwa i historii zawartą w niebanalnych przedmiotach a także ciekawostki i osobliwości ze świata odległego i dla wielu jednak nadal nieosiągalnego.
W galerii znaleźć można wyroby z naturalnych surowców takich jak: tykwa, bambus, łuski, kły i pazury, pióra, kokos, kolce przeróżnych zwierząt, nasiona z amazońskiej dżungli oraz trzcina z jeziora Titicaca, wełna lamy i alpaki, półszlachetne kamienie naturalne i stopy metali charakterystyczne dla Ameryki Łacińskiej.

Galeria Santusitay to wirtualna wędrówka po krainie kontrastów kulturowych, klimatycznych i geograficznych, zachwycającej bogactwem dziedzictwa etnicznego, kuchni, muzyki i folkloru.

Kontakt:
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 536 500 304

www.sztukaperu.com
https://www.facebook.com/pages/sztukaperucom/109646429068057?fref=ts