Kaukaz.pl to serwis polskojęzyczny na temat Gruzji. Prezentuje rozmaite materiały o tematyce gruzińskiej i kaukaskiej – od geografii przez kulturę aż po gospodarkę. Szczególne miejsce zajmują praktyczne porady i krajoznawcze informacje dla podróżników. Misją portalu kaukaz.pl jest przybliżanie mieszkańcom Polski wielowymiarowego oblicza Kaukazu, które nie ogranicza się do medialnych relacji z wojny czeczeńskiej i szczytów politycznych w sprawie ropy. Artykuły i teksty mają „oswoić” Polaków z Kaukazem i zainteresować jego mieszkańcami, kulturą, przyrodą a nawet rozwojem działalności biznesowej. Z kolei bogaty dział krajoznawczo-turystyczny dostarcza wskazówek jak bezpiecznie i ciekawie podróżować po Kaukazie. Dzięki temu polscy turyści ruszają w niezwykły zakątek świata, zaś kaukascy właściciele kwater, aut terenowych i przewodnicy mają wtedy okazję nieco podreperować domowy budżet.

 

Idea portalu pojawiła się w 2002 r. podczas przemierzania wysokogórskich rejonów Kaukazu zapomnianych przez Boga i ludzi. Wtedy kilku studentów zafascynowanych przyrodą i kulturą kaukaskich krain postanowiło stworzyć serwis w języku polskim prezentujący początkowo ich własne materiały. Pomysł dojrzewał, materiałów przybywało aż wreszcie wiosną 2006 r. ruszyła strona. Z kolei w lipcu 2007 r. uruchomiliśmy nową wersję, z ciekawszą grafika i większą ilością materiałów.

 

 

Działalność ludzi związanych z portalem nie kończy się na internecie. Ekipa kaukaz.pl organizuje lub pomaga w realizacji wystaw, slajdowisk, prelekcji, dni kultury i festiwali o tematyce związanej z Kaukazem a szczególnie z Gruzją. Działalność ta została doceniona przyznaniem nagrody specjalnej Ambasadora Gruzji w Polsce Konstantina Kawtaradze.


 

Kontakt:

 

  • Redaktor – Krzysztof Dąbrowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • Administrator strony – Marta Tymoszuk Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 606 85 88 83
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


 

www.kaukaz.pl
https://www.facebook.com/pages/Kaukazpl/417526120524?fref=ts