Kaukaz.pl to serwis polskojęzyczny na temat Gruzji. Prezentuje rozmaite materiały o tematyce gruzińskiej i kaukaskiej – od geografii przez kulturę aż po gospodarkę. Szczególne miejsce zajmują praktyczne porady i krajoznawcze informacje dla podróżników.

Misją portalu kaukaz.pl jest przybliżanie mieszkańcom Polski wielowymiarowego oblicza Kaukazu, które nie ogranicza się do medialnych relacji z wojny czeczeńskiej i szczytów politycznych w sprawie ropy. Artykuły i teksty mają „oswoić” Polaków z Kaukazem i zainteresować jego mieszkańcami, kulturą, przyrodą a nawet rozwojem działalności biznesowej. Z kolei bogaty dział krajoznawczo-turystyczny dostarcza wskazówek jak bezpiecznie i ciekawie podróżować po Kaukazie. Dzięki temu polscy turyści ruszają w niezwykły zakątek świata, zaś kaukascy właściciele kwater, aut terenowych i przewodnicy mają wtedy okazję nieco podreperować domowy budżet.

Idea portalu pojawiła się w 2002 r. podczas przemierzania wysokogórskich rejonów Kaukazu zapomnianych przez Boga i ludzi. Wtedy kilku studentów zafascynowanych przyrodą i kulturą kaukaskich krain postanowiło stworzyć serwis w języku polskim prezentujący początkowo ich własne materiały. Pomysł dojrzewał, materiałów przybywało aż wreszcie wiosną 2006 r. ruszyła strona. Z kolei w lipcu 2007 r. uruchomiliśmy nową wersję, z ciekawszą grafika i większą ilością materiałów.

Działalność ludzi związanych z portalem nie kończy się na internecie. Ekipa kaukaz.pl organizuje lub pomaga w realizacji wystaw, slajdowisk, prelekcji, dni kultury i festiwali o tematyce związanej z Kaukazem a szczególnie z Gruzją. Działalność ta została doceniona przyznaniem nagrody specjalnej Ambasadora Gruzji w Polsce Konstantina Kawtaradze.

Kontakt:

  • Redaktor: e-mail:  redakcja[at]kaukaz.pl 
  • Tamar Gelashvili-Dąbrowska | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., (530 000 101)
  • Marta Tymoszuk | e-mail: marta.tymoszuk[at]kaukaz.pl, (tel. 606 85 88 83
  • Mateusz Bajek | e-mail: mateusz.bajek[at]kaukaz.pl, (tel. 695 44 63 96)

http://www.kaukaz.pl/kaukaz/o_nas/o_nas.php