Zadaniem Czeskich Centrów jest rozwój dialogu ze społeczeństwami innych krajów i wspieranie aktywnej prezentacji Republiki Czeskiej we wszystkich dziedzinach kultury, nauki i szkolnictwa, handlu i ruchu turystycznego. Współpracując z czołowymi instytucjami artystycznymi poszczególnych krajów, przyczyniają się do prezentacji kultury czeskiej jako części ich programu. Czeskie Centra należą do Europejskiego Stowarzyszenia Narodowych Instytutów Kultury EUNIC. Podlegają pod Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej.

Wydział Kultury – Czeskie Centrum przy Ambasadzie Republiki Czeskiej w Warszawie swą działalność rozpoczęło na podstawie umowy międzynarodowej z roku 1947. Od roku 2004 mieści się w nowym miejscu, w budynku Ambasady RCz w RP, przy  Al. Róż 16. Oprócz szerokiej prezentacji kultury (wystawy, wieczory literackie i muzyczne) organizują także certyfikowane kursy języka czeskiego, udzielają informacji o Republice Czeskiej, zarówno osobom odwiedzającym Czeskie Centrum, jak i w formie elektronicznej. We współpracy z Czech Tourism informują o ciekawych miejscach w Republice Czeskiej i regionach atrakcyjnych turystycznie, z kolei we współpracy z Czech Trade – o aktualnościach w dziedzinie ekonomicznej. Ściśle współpracują także z Ambasadą Republiki Czeskiej.

Godziny otwarcia:
Pon-Pt: 10:00-18:00

Kontakt:
tel.: 0048 22 629 72 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czeskie Centrum,
Aleja Róż 16, 00-556 Warszawa
http://warsaw.czechcentres.cz/
https://www.facebook.com/czeskiecentrum

https://www.youtube.com/channel/UCheOEU2y94f5u4auFKnEPqQ
https://www.instagram.com/czeskie_centrum/