Fundacja zajmuje się szeroko pojętym działaniem na rzecz ormiańskiej mniejszości narodowej na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
Celem działania instytucji jest popularyzowanie wiedzy na temat Armenii wśród szerokiego grona zainteresowanych. Fundacja ma odbiorców zarówno w ludności Polskiej, jak i w mniejszości narodowej, jaką są Ormianie.

Działania fundacji skupiają się na upamiętnianiu wszelkich wydarzeń rocznicowych związanych z historią Republiki Armenii oraz kultywowaniem tradycji ormiańskiej a także rozwojem tożsamości kulturowej. W programie fundacji znajdują się zajęcia edukacyjne, plastyczne oraz aktorskie dla dzieci i młodzieży ormiańskiej, których celem i zadaniem jest zachowanie języka, kultury oraz tradycji ormiańskiej.
Fundacja propaguje obraz narodu Ormiańskiego jako jednej z najstarszych cywilizacji z bardzo silną tradycją, pokazuje zależności, jakie istniały między ludnością ormiańską a polską począwszy od XII wieku w corocznych wykładach podczas tygodnia kultury ormiańskiej. Wszystkie działania Fundacji ukierunkowane są na umacnianie dialogu międzykulturowego. Poprzez czynne działanie w sferze kultury stwarzają możliwość rozwoju i współpracy mniejszości ormiańskiej ze społecznością polską. Dysponują biblioteką, która mieści 1200 książek w języku ormiańskim. Obecnie zbiory są poszerzane o książki dotyczące historii i tradycji ormiańskiej w języku Polskim.

Kontakt:
tel.:  511 22 77 77
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://fpo.com.pl/
https://www.facebook.com/Fundacja-Polsko-Ormia%C5%84ska-384343441644025/

Fundacja Polsko-Ormiańska
Ul. Wspólna 61 lok. 107