Miniszkoła dla najmłodszych Ukraińców rozpoczęła swoją działalność 2 kwietnia 2016 r. Szkoła została stworzona z myślą o dzieciach, które emigrowały razem z rodzicami do Polski. W każdą sobotę, na zajęcia z języka ukraińskiego przyjeżdżają dzieci w różnym wieku i z różnych zakątków Warszawy. Zajęcia składają z dwóch lekcji oraz przerwy. Wszystkie lekcje zawierają elementy interaktywne, z dużą garścią logiki, praktycznych ćwiczeń, gier i pisania. Zajęcia są bogate w bezpośrednie konwersacje, rozmowy z nauczycielem, są otwarte na dialog i wyrażania własnej opinii.

Nauczycielki Natalia Kravets i Larysa Vychivska w szczególny sposób podchodzą do potrzeb ucznia, utrzymując przy tym zasadę indywidualnego podejścia. Tematyka zajęć jest bogata i dotyczy codziennych, niezbędnych pojęć: uprzejmość, rodzina, zwierzęta swojskie i dzikie, rośliny w ogrodzie, ubrania, święta itd.
Celem mini-szkoły było i jest udostępnić chętnym możliwość nauki języka ukraińskiego, zachęcić do nauki, określić poziom wiedzy oraz ułożyć plan pracy i rozwoju szkoły w przyszłości, a co najważniejsze – uczyć, rozwijać i promować język ukraiński.
Prowadzący "Materynkę" pragną aby dzieci też wyczuły wsparcia w nauce i w życiu osobistym w Polsce, aby zniwelować brak pewności oraz wesprzeć szybszą integrację i adaptację w nowym, obcym na razie środowisku.

Mini-szkoła jest częścią projektu 'Język ukraiński w Warszawie' (w Polsce), celem którego jest nauka języka ukraińskiego, utrzymanie na wysokim poziomie wiedzy o języku, wzbogacenie słownictwa, zapoznanie się z twórczością ukraińskich pisarzy, tradycji i kultury Ukrainy, a także otwarcie ukraińskiej szkoły w Warszawie.

Informacje o kolejnych spotkaniach i lekcjach są na bieżąco umieszczane na Facebook'u: Ukraiński Język w Warszawie

Kontakt:
ul.  Zgoda 5/25 05-800 Warszawa

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
t
el: 729 467 399

https://www.facebook.com/szkola.ua.Materynka/