Stowarzyszenie powstało w Warszawie w 2015 roku. Jego założycielami są obywatele Rosji, Polski i innych państw, zdaniem których przekształcenie Rosji w zorientowane na człowieka demokratyczne państwo jest jednym z niezbędnych warunków zrównoważonego rozwoju cywilizacji europejskiej w XXI wieku.

Stowarzyszenie promuje i realizuje projekty na rzecz wspierania ruchu demokratycznego w Rosji i informowania o jego działaniach, dialogu międzykulturowego, działalności edukacyjnej, konsolidacji rosyjskiego ruchu demokratycznego w Europie.

Główne cele Stowarzyszenia to:
- utworzenie środowiska wolnych Rosjan mieszkających na terytorium Polski,
- pomaganie im w zachowaniu swojej tożsamości i wspieranie ich inicjatyw,
- zmiana wizerunku Rosjan w oczach Polaków,
- informowanie, jak można pomóc Rosjanom, którzy walczą o wolność,
- promowanie współpracy między rosyjskim ruchem demokratycznym a polskim społeczeństwem obywatelskim i zacieśnianie relacji z grupami wolnych Rosjan w innych krajach Europy.

Codziennie na stronie Stowarzyszenia na Facebooku są zamieszczane świeże wiadomości na temat Rosji oraz tłumaczenia na polski tekstów rosyjskich niezależnych analityków.

Kontakt:
tel.: 696 551 616
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.freerussia.eu
facebook: @wolnarosja