"Zupełnie Inny Świat" jest papierowym magazynem o różnych kulturach - europejskich i tych bardziej odległych geograficznie od Polski. Porusza także problemy globalne, z którymi zmagamy się na co dzień. Ich motta to "piszemy dla młodych" albo "piszemy dla ludzi, nie dla targetu".

Numery "Zupełnie Innego Świata" poświęcone są różnym kulturom. Magazyn funkcjonuje od 2010 roku. Do tej pory zostały opublikowane m.in. cykle traktujące o Skandynawii (Szwecja, Dania, Norwegia, Islandia), krajach słowiańskich (Rosja, Białoruś, Ukraina, Czechy, Słowacja) czy krajach luzofońskiej Afryki (Wyspy Zielonego Przylądka, Gwinea Bissau). Twórcy nie boją się też stawić czoła takim tematom jak "Wolność", "Bieda" czy "Samobójstwo", a wszystko to we współpracy z ekspertami w danych dziedzinach. 

Redakcja na stronie magazynu deklaruje, że jest alternatywą dla komercyjnych, masowo produkowanych pism, którymi część odbiorców jest po prostu zmęczona.To właśnie do tych osób redakcja kieruje swój projekt. Każdy numer jest starannie wydany, twórcy z empatią piszą o tradycjach, muzyce, sztuce, literaturze, problemach i przedstawicielach innych kultur. Na stronach, oprócz erudycyjnych tekstów, czytelnik odnajdzie interesujące rysunki, grafiki i fotografie, a okładki to małe dzieła sztuki. Magazyn kosztuje tylko pięć złotych. Egzemplarze można nabyć w Empikach, podczas różnych festiwali, a po archiwalne numery trzeba zgłosić się do redakcji.

Na czele młodego, pełnego pasji zespołu stoi redaktor naczelny Adam Nyckowski. Magazyn jest otwarty na współpracę. 

Dane wydawcy:

Fundacja Zupełnie Inny Świat

ul. Arbuzowa 12/4, 02-747 Warszawa

Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona:

http://zupelnieinnyswiat.pl/

Facebook:

https://www.facebook.com/zupelnieinnyswiat/?ref=page_internal