Austriackie Forum Kultury (Österreichisches Kulturforum Warschau) organizuje i wspiera projekty artystyczne oraz naukowe dotyczące Austrii i Polski, a także innych kultur.
Na swojej stronie internetowej (https://austria.org.pl/forum/misja) przedstawiciele Austrackiego Forum Kultury deklarują, że ich celem jest utworzenie "platformy dialogu, wymiany kulturalnej i społecznej". Instytut powstał w 1965 roku i był pierwszą taką instytucją za żelazną kurtyną, określaną mianem "okna na zachód". Od samego początku Forum starało się o tak znamienitych gości jak Zbigniew Herbert, Władysław Bartoszewski czy Tadeusz Mazowiecki. Dziś tę tradycję intelektualną kontynuują kolejne pokolenia humanistów podczas wydarzeń traktujących o literaturze, filmie czy sztukach plastycznych.
Ważną częścią działalności instytucji jest również udostępnianie swoich zbiorów. AFK przekazało obfity księgozbiór do Biblioteki Austriackiej utworzonej przy Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, w samym instytucie dostępna jest kolekcja płyt winylowych da amatorów muzyki, a na stronie Forum Mediateka z materiałami muzycznymi, rozmowami.
AFK jest partnerem wielu wydarzeń kulturalnych odbywających się w Warszawie na przykład Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera" czy Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień. W budynku Forum na Próżnej 7/9 odbywa się ponad 200 imprez rocznie.