Ukraińska szkoła "Materynka" jest placówką ogólnokształcącą, która zapewnia swoim uczniom wszechstronny rozwój osobowości oraz kształtowanie kluczowych kompetencji.

Szkoła została powołana decyzją Zarządu Ukraińskiego Centrum Edukacji we wrześniu 2017 roku. Idea "Materynki" narodziła się w Centrum Wielokulturowym w Warszawie, odbywały się tam zajęcia weekendowe dla dzieci z ukraińskich rodzin. Inicjatywa szybko się rozwinęła, w rezultacie powstała pełnoprawna szkoła codzienna.

Placówka oferuje wiele zajęć dodatkowych np. rysunek, taniec, a nawet jogę. Szkoła kultywuje ukraińskie tradycje, organizuje różne konkursy i zawody wewnątrzszkolne. Organizuje nawet własny międzynarodowy festiwal kultury „Gajówka”.

Kształcenie ogólne jest prowadzone w języku ukraińskim w klasach 1-11 zgodnie z programem Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy (system odpowiada polskim klasom 1-8 szkoły podstawowej oraz 2 latom liceum ogólnokształcącego). Wiedza uczniów jest corocznie sprawdzana i potwierdzana przez Międzynarodową Szkołę Ukraińską.

W szkole uczą nauczyciele z Ukrainy (oprócz języka polskiego). Do końca 2021 roku uczyło się tu ponad 200 dzieci.

 

Szkoła "Materynka” im. Dmytra Pawłyczka w Warszawie
ul.Zgoda 5/25 05-800 Warsaw, Poland

Kontakt
Dyrektor szkoły: Наталія Кравець

Telefon komórkowy dyrektora: +48 729 467 399
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ukranska-shkola-materinka.mozello.com

Facebook