Ares Fight Club - klub mieszanych sztuk walki (MMA - Mixed Martial Arts, ang) został założony przez Ukraińca Romana Zinchuka* latem 2020 roku pod tytulem „Sparta MMA Warszawa”.

Po kilku latach pracy na budowie w Warszawie Roman zdecydował się powrócić do swojej pasji sprzed emigracji, czyli do szkolenia zawodników. Po raz pierwszy zaprosił chętnych do jednego z miejskich parków, gdzie przez całe lato trenował coraz więcej i więcej ochotników. Rok później Roman miał już około 90 klubowiczów, z czego 70% to Ukraińcy. W ciągu sześciu miesięcy klub uplasował się na siódmym miejscu w rankingu trzystu klubów mieszanych sztuk walki w Polsce, do końca 2021 r. – na trzecim. Klub jednoczy Ukraińców nie tylko na treningach, ale także w czasie wolnym – chłopaki wspólnie spędzają wolny czas, a nawet podróżują.

Od lata 2021 roku w działalność klubu angażują się również dzieci i młodzież.

Więcej o klubie można dowiedzieć się z wywiadu z Romanem, który został nagrany w studiu IMI Radio:
POSŁUCHAJ WYWIADU (po ukraińsku)

* Roman Zinchuk - założyciel i główny trener Sparta MMA Warszawa. Roman - Mistrz Europy w MMA, Mistrz Polski w Kombat Jiu Jitsu, Mistrz Ukrainy w Combat Sambo, trener z międzynarodową licencją MSC.

Ares Fight Club Warszawa
Jana Kazimierza 26 

контакт
Телефон: +48 451 603 717

https://www.facebook.com/aresfightwarszawa 

https://www.instagram.com/afc_warszawa/