'Recicla-G to grupa łącząca muzykę kubańską ze stylami popularnymi: popem, rockiem czy reggae. Jej założycielem jest Yoilan Perez Harriette

Recicla-G gra wszytkiego po trochu - jego nazwa odwołuje się do słowa reciclaje, czyli recykling. Yoilan założył zespół jeszcze na Kubie, wraz ze swoimi kolegami ze szkoły muzycznej. Jeszcze przed wyjazdem do Polski w 2009 roku, projekt został rozwiązany. Przez następne kilka lat Yoilan grał tradycyjną muzykę kubańską. Brakowało mu jednak tego, co tworzył z przyjaciółmi na Kubie, stąd pomysł na odtworzenie Recicla-G nad Wisłą.

Do projektu zostali zaproszeni najlepsi muzycy kubańscy żyjący w Polsce (Rei Ceballo, Toni Junior B.I.G, Eddy Aguero), jak i Polacy (Krzysztof Więckowski, Sebastian Kuchczyński i Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak) fascynujący się rytmami latynoskimi. Ten mix kultury kubańskiej z europejską, dał mieszankę wybuchową. Yoilan pod sztandarem  Recicla-G występował także z Olgą Pławską na Wielokulturowym Warszawskim Street Party w 2020 roku. Aktualnie zespół przechodzi metamorfozę i nie koncertuje na żywo, jednak Yoilan ma w planach kolejną reaktywację. Jak powiedział w wywiadzie dla Kontynentu: "Recicla-G istnieje cały czas, bo dopóki ja będę, to będzie też ten projekt". 


Facebook