''Recicl@-G en Cuero’' to grupa grająca muzykę fusion.
W sercach i duszach członków zespołów grają różne style muzyczne. Yoilan Perez Harriette poprzez swój zespół połączył muzyków i ich muzykę tworząc nową ścieżkę dla wspólnej artystycznej drogi.

‘’Recicl@-G en Cuero’’ ma wszytkiego po trochu.
Po kilku latach grania w Polsce tradycyjnej muzyki kubańskiej, Yoilanowi zabrakło tego, co tworzył z przyjaciółmi na Kubie, stąd pomysł na stworzenie nowej grupy i nowych utworów w tej samej stylistyce. Zespół, który powstał tutaj jest kontynuacją i rozszerzeniem tego co działo się na Kubie stąd ciągłość nazwy Recicl@-G i dodatek „en cuero” czyli „nago”- nic do ukrycia.

Do projektu zostali zaproszeni najlepsi muzycy kubańscy (Rei Ceballo, Toni Junior B.I.G, Eddy Aguero) jak i polscy (Krzysztof Więckowski, Sebastian Kuchczyński i Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak), fascynujący się rytmami latynoskimi. Ten mix kultury kubańskiej z europejską, daje mieszankę wybuchową w muzyce Recicl@-G en Cuero. Można znaleźć tu wyraźne wpływy salsy, son, reggeton, rumby jaki i pop, rock, hip hop, rap i muzyki alternatywnej. Ten muzyczny koktajl, powoduje, że nie trzeba być miłośnikiem muzyki latynoskiej, aby muzyka Recicl@-G zawładnęła sercem i nogami słuchaczy. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego i "smacznego" w tym nowatorskim projekcie jakim jest ''Recicl@-G en Cuero''


Facebook
reciclagencuero.com