Yana Sira urodziła się w Kamieńcu Podolskim w Ukrainie. Jej dziadek był polakiem, dlatego mama posłała ją do polskiej szkoły, po ukończeniu której zdała na studia do Polski. Skończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim. W Warszawie mieszka od 2006 roku, pracuje w przedszkolu. W 2012 roku przeprowadziła cykl spotkań pt. „Warsztaty twórczości wszechstronnej” od tamtej pory organizuje liczne warsztaty rękodzielnicze.

 

Skończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe z organizacji i zarządzania oświatą na Uczelni Łazarskiego. Nieprzerwanie od 12 lat pracuje z dziećmi: zaczynała jako wolontariusz w świetlicy Caritas Spes w szkole średniej, następnie pracowała jako nauczycielka w placówce żłobkowo-przedszkolnej, obecnie jako kierowniczka klubu dziecięcego "Rukawyczka" przy Faundacji Nasz Wybór.

Ponadto na terenie gminy Wołomin we współpracy z Fundacją Mamy Wołomin przeprowadziła 10 warsztatów dla rodziców z umiejętności wychowawczych. W 2012 roku zorganizowała przy wsparciu Fundacji Inna Przestrzeń cykl spotkań pt. „Warsztaty twórczości wszechstronnej”, od tamtej pory prowadzi liczne warsztaty rękodzielnicze – decoupage, plecionkarstwo z wikliny papierowej, ukraińskie tradycyjne lalki-motanki.

 

Kontakt:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.