Nieposkromiony muzyk urodzony w Paryżu w 1979 roku. We Francji profesjonalnie zajmował się sportem, szczególnie koszykówką i lekkoatletyką. Mieszka w Polsce od 2005 roku.

 

W momencie kiedy odczuł potrzebę zmiany w życiu przyjaciel Erica, Lude Reno, zaintrygował go… Polską. Zaznajomiony z krajem po rocznym pobycie, zachęcił go do przyjazdu.
Razem w Polsce zrobili dokument na zlecenie francuskiej telewizji i od tamtej pory Eric skupił się na pracy związanej z mediami. Zaciekawiła go specyfika tej profesji i możliwość wykorzystania w niej swojego nieujawnionego dotąd talentu do śpiewu i tańca. Choć muzykę Eric wspomina jako zawsze obecną w jego życiu, to uważa, że dopiero w Polsce odnalazł w niej swoje prawdziwe przeznaczenie. Zaczął zajmować się nią zawodowo, co poskutkowało wieloma doświadczeniami i sukcesami. Od 2007 roku śpiewał z zespołem Micanga muzykę brazylijską  i karaibską. Potem rozwinął swój warsztat w kierunku takich stylów jak soul, pop czy hip-hop. Jak deklaruje, największy wpływ na jego twórczość ma to, co gra w jego wnętrzu.  

Eric pracował do tej pory m.in. z Dodą, Tatianą Okupnik, Piotrem Polkiem czy Anną Jurksztowicz. Brał udział w takich programach telewizyjnych jak "Twoja twarz brzmi znajomo", "Jak oni śpiewają" oraz w serialach czy reklamach. W 2010 roku wraz z zespołem Safri Duo wygrali Bydgoszcz Hit Festiwal.


Kontakt
Tel.: 503 400 566
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Facebook