Nieposkromiony muzyk urodzony się w Paryżu, w 1979 roku.
We Francji profesjonalnie zajmował się sportem, szczególnie dyscypliną koszykówki i lekkoatletyki. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć, w tym dwukrotny udział w Finałach Mistrzostw Francji. Mieszka w Polsce od 2005 roku.

W momencie, kiedy odczuł potrzebę zmiany w życiu, Lude Reno, przyjaciel Erica, zaciekawił go… Polską. Zaznajomiony z krajem po rocznym pobycie, zachęcił go do przyjazdu.
Razem, już w Polsce zrobili dokument na zlecenie francuskiej telewizji i od tej chwili Eric skupił się na pracy związanej z mediami. Zaciekawiła go specyfika tej profesji i możliwość wykorzystania w niej swojego nieujawnionego dotąd talentu do śpiewu i tańca.
I choć muzykę Eric wspomina jako zawsze obecną w jego życiu, to uważa, że dopiero w Polsce odnalazł w niej swoje prawdziwe przeznaczenie.
Już od kilku lat muzyką zajmuje się zawodowo i ma na swoim koncie wiele doświadczeń i sukcesów. Od 2007 roku śpiewał z zespołem Micanga muzykę brazylijską  i karaibską. Potem rozwinął swój warsztat w kierunku takich stylów jak soul, pop czy hip-hop. Największy wpływ na jego kompozycję i twórczość ma to, co gra w jego wnętrzu.  
Eric pracował dotąd m.in. z Dodą, Tatianą Okupnik, Piotrem Polkiem czy Anną Jurksztowicz. Brał udział w takich programach telewizyjnych jak Twoja twarz brzmi znajomo, Jak Oni śpiewają, Superstracie oraz w serialach czy reklamach.
W 2010 roku wraz z zespołem Safri Duo wygrali Bydgoszcz Hit Festiwal.
Obecnie szuka menagera.

Kontakt
Tel.: 503 400 566
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.