David Pataraia to niezwykły malarz, o specyficznej optymistycznej wrażliwości. Jego prace przywołują na twarzach uśmiech, zadowolenie czy nawet szczęście.

Charakterystyczną cechą jego prac jest radość życia, którą widać na każdym obrazie. Jego dzieła są tworzone różnymi technikami, mimo iż pędzel jest jego głównym narzędziem. David lubi używać różnych materiałów, uzupełnień i formatów. Często sięga po metal i plastik, dzięki którym tworzy obrazy w formacie 3D.

Najważniejszym jest jednak fakt, że jego dzieła wywołują pozytywne emocje. Ludzie, którzy oglądają jego prace najczęsciej się uśmiechają. Dzięki tej dawce pozytywnych emocji Pataraia cieszy się popularnością na całym świecie, a jego obrazy są w posiadaniu wielu kolekcjonerów.

David Pataraia urodził się w Gruzji, jednakże w Polsce mieszka już od ponad 20 lat. Tu stworzył swój świat, dom i rodzinę. Maluje od czwartego roku życia - studia malarskie rozpoczął w Tibilisi, a następnie przeniósł się do Polski gdzie swoją nauke kontynuował na ASP w Warszawie, Poznaniu i Krakowie.

Do tej pory David brał udział w ponad trzydziestu wystawach zarówno autorskich jak i grupowych. W chwili obecnej ściśle współpracuje z warszawska galerią Art Pistols.

Stworzył również swoją pracownię na warszawskiej Pradze - Czibateli - gdzie tworzy i wystawia swoje prace.

Facebook