Stowarzyszenie Grupa Studnia O. to artystyczna grupa zajmująca się sztuką opowiadania. Jest pierwszym w Polsce stowarzyszeniem opowiadaczy (grupa powstała w 1997 roku). Zespół tworzą Beata Frankowska, Magda Górska, Paweł Górski, Jarek Kaczmarek, Agnieszka Aysen Kaim, Dorota Maciejuk, Małgorzata Litwinowicz, Łukasz Szypkowski, Katarzyna Enemuo.

Opowieści Studni wywodzą się z bogatej i różnorodnej tradycji literatury ustnej, takiej jak baśnie, bajki, mity i eposy z różnych kultur.
Sztuka opowiadania jest przez Grupę traktowana jako indywidualna twórczość artystyczna, która jest inspirowana tradycją jednak wpisującą się w kontekst współczesności. Nie należy szukać w opowiadaniach Grupy rekonstrukcji dawnych praktyk opowiadania.

Od 2006 roku Studnia organizuje w Warszawie cykliczny Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania. Innymi ich projektami są:
Egle - królowa węży - bajki litewskie
Ocean opowieści
Kostiumy konstytucji
Historie słowiańskie
Taniec opowieści, czyli Chasydzi Piaseczna
Opowiadanie na śniadanie
Departament Poszukiwań Rozkoszy Doskonałej
Opowiadacze w muzeum
Bajki robotów i wiele innych działań artystycznych, edukacyjnych i warsztatowych

Kontakt:
https://www.facebook.com/GrupaStudniaO/
http://studnia.org
ul. Francuska 31, 03-905 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefony: 607283818 (Beata Frankowska), 506738207 (Jarosław Kaczmarek), 606204107 (Agnieszka Aysen Kaim) 501165207 (Małgorzata Litwinowicz)