To założony przez absolwentkę muzykoterapii na Akademii Muzycznej w Łodzi Katarzynę Zadorę, dziecięco-młodzieżowy zespół wykonujący muzykę perkusyjną, opartą na tradycjach  Afryki Zachodniej. Formacja powstała w 2012 roku a w jej skład wchodzą uczestnicy cotygodniowych zajęć bębniarskich z Domu Sztuki na Ursynowie. 
Pomimo krótkiego okresu działalności grupa odniosła już kilka spektakularnych sukcesów. 
Warsztatowicze mieli okazję zadebiutować w Ratuszu Dzielnicy Ursynów 11.04.2012 roku podczas Tygodnia Pamięci, imprezie poświęconej polskiemu badaczowi Czarnej Afryki, Stefanowi Szolc-Rogozińskiemu. Występ spotkał się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem publiczności. W części koncertowej imprezy Katarzyna Zadora wystąpiła wspólnie z muzykami zespołu Strefa Rytmu, podczas pokazu prezentującego tradycyjne rytmy Afryki Zachodniej wzbogacone współczesnymi aranżacjami . 
Efektem końcowym warsztatów bębniarskich prowadzonych przez Katarzynę Zadorę w 2012 roku w Domu Sztuki, był występ dzieci z grupy początkującej i zaawansowanej, który odbył się 17.06.2012 roku pod hasłem Bębnij ile sił!. Grupa wystąpiła także w Strefie Kibica na Ursynowie podczas 34. Wielokulturowego Maratonu Warszawskiego, który odbył się 30.09. 2012 roku. Kolejny występ zespołu miał miejsce w klubie "Przy Lasku" w Warszawie, podczas imprezy dla dzieci pod hasłem "Święto Duszków" w listopadzie 2012. Ogromnym wyróżnieniem dla zespołu było zaproszenie go przez Fundację Centrum Kultur Świata do występu podczas finału międzynarodowego festiwalu perkusyjnego Around the rhythm, który odbył się 1.XII.2012 roku. Koncert zespołu Mali poprzedził występy największych gwiazd afrykańskiej muzyki perkusyjnej.
28 kwietnia 2013 zespół Mali wystąpił w Domu Kultury Rakowiec w Warszawie, podczas imprezy Artystyczna Niedziela z Mamą i Tatą. Krótki reportaż o zespole Mali, nakręcony został w czerwcu 2013 podczas VII Biegu Ursynowskiego w Warszawie.
Niewątpliwie największym osiągnięciem zespołu Mali był udział w XIV Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Artystycznych Tęcza Polska w Polanicy Zdroju, który odbył się 4-6 października 2013. Zespół zakwalifikował się do koncertu galowego oraz otrzymał nagrodę specjalną przyznaną i ufundowaną przez Wiesława Ochmana, przewodniczącego jury.
W 2014 roku grupa „Mali” wystąpiła m.in podczas 9. Półmaratonu Warszawskiego, podczas Dni Ziemi zorganizowanych w GOK-u, na koncercie charytatywnym zorganizowanym przez fundację Mam Marzenie na warszawskim Bemowie i podczas akcji „Odczarowanie Hospicjum” na Ursynowie. 

Kontakt:
Katarzyna Zadora
tel.: 691 712 259

'Mali' podczas jednego z występów