Tancerka, choreografka i nauczycielka tańca, specjalizująca się w tańcach indyjskich.

Urodzona w Warszawie w 1988 roku, już we wczesnym dzieciństwie zetknęła się z rozmaitymi stylami i technikami tańca. Jest absolwentką Choreografii i Technik Tańca na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (licencjat) i Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (magister).

W 2008 roku rozpoczęła naukę tańców indyjskich: bharatnatyam, kathak oraz bollywood pod kierunkiem Magdaleny Niernsee oraz wybitnych mistrzów indyjskich takich jak P. T. Narendran i Sanjib Bhattacharya podczas licznych warsztatów tańca w Polsce. Od kilku lat kształci się w Indiach: zaczynała w Kathak Academy w Lucknow, pod kierunkiem mistrza Pandit Arjun Mishra, jak również w wysoko cenionej szkole Pandita Birju Maharaja  Kalaashram w New Dehli a obecnie kontynuuje naukę w Abhinava Dance Company należącej do Nirupamy i Rajendry w Bangalore, Karnataka, India.

Kinga Malec występuje jako solistka oraz z zespołem Mohini. Ma na swoim koncie liczne występy w Polsce, Niemczech, Włoszech, Austrii, jak również w Turcji, Izraelu, Indiach i Singapurze (Samarpana - The Asian Festival of Classical Dance). Swoim tańcem uświetniała wiele imprez kulturalnych oraz festiwali kultury indyjskiej w Polsce: Divali, Holi, Dzień Niepodległości Indii, Dzień Przyjaźni Polsko-Indyjskiej, Międzynarodowy Festiwal Skrzyżowanie Kultur w Warszawie, oraz Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza w 2008 i 2015 r. Współpracuje z artystami takimi jak Dr. Maria Pomianowska i jej Zespół Polski, Sandesh Popatkar, Aveneendra Sheolikar, Michał Czachowski i jego zespół Indialucia. Występowała w programach telewizyjnych Pytanie na śniadanie, Kawa czy Herbata, Jaka to melodia,  reklamach oraz w filmie indyjskim Shandaar, kręconym w Polsce. Uczy tańca indyjskiego w ramach regularnych zajęć w Warszawie (obecnie w Centrum Łowicka) oraz prowadzi liczne warsztaty taneczne w kraju i za granicą (Niemcy, Litwa, Włochy, Izrael).

Kontakt:
tel.: 668611656
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.kingamalec.pl
Facebook: Kinga Malec - Dancer