Zespół afrykańskich artystów, w skład którego wchodzą tancerze i muzycy z najlepszych gwinejskich baletów. Zespół został powołany w 2014 roku przez Mohamed Gaspard Conde z okazji jego pięcioletniej działalności na rzecz promocji kultury afrykańskiej w Polsce. Gaspard Conde, niegdyś dyrektor muzyczny Baletu Sourakhata w Gwinei, od 2008 roku koncertuje i uczy gry na bębnach w Polsce. Zdecydował się na odważny krok i powołał zespół prezentujący najwyższą jakość sztuki afrykańskiej. Członkowie zespołu to profesjonalni muzycy i tancerze, którzy swoją przygodę z baletem zaczęli jeszcze kiedy byli dziećmi. Osiągali sukcesy i współpracowali z międzynarodowymi artystami, występowali w wielu krajach prezentując tradycyjną sztukę tańca i muzyki Gwinei. Obecnie członkowie zespołu mieszkają w różnych miastach Europy, jednak łączy ich wiele - wspólne dzieciństwo, piętnaście lat wspólnej pracy w baletach gwinejskich, a przede wszystkich przyjaźń.

Występ zespołu Art. Gibami to barwne i ogniste Show z muzyką na żywo i widowiskowym tańcem. Artyści występują w tradycyjnych strojach, grają etniczną muzykę swojego kraju a tancerze prezentują kunszt sztuki tańca wykorzystujący przy tym imponujące akrobacje. Śpiewają, tańczą i grają na instrumentach takich jak djembe, dundun, samgan, tambour, balafon, kora.

Skład:
Gaspard Conde, Sekou Camara, Aboubaca Sylla, Mohamed Mackan Sylla, Daouda Camara, Diaka Bijou Camara, Aminata Tourre

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Profil na Facebooku