To pierwszy zespół cajonowy w Polsce. Powstał w Warszawie w czerwcu 2009 roku. Debiutancki koncert odbył się w Bemowskim Centrum Kultury ART.BEM. W skład zespołu wchodzą uczestniczy kursów gry na bębnach KLICK&DRUM

Muzyka VIVA el CAJON! inspirowana jest brzmieniem etnicznym, co podkreślają instrumenty wykorzystywane podczas koncertów. Nazwa zespołu pochodzi od cajonu (z hiszpańskiego – pudełko), instrumentu wywodzącego się z Peru, o brzmieniu przypominającym werbel, kształtem zaś zbliżonym do prostopadłościanu. Muzyk siedzi na jego górnej części i z kombinacji kilku podstawowych uderzeń jest w stanie stworzyć dziesiątki pulsacji rytmicznych. Charakterystyczne werblowe brzmienie instrument zawdzięcza strunom lub sprężynom, które znajdują się pod przednią płytą, w którą uderza muzyk. Zespół VIVA el CAJON! oprócz cajonów wykorzystuje kojarzone z Ameryką Południową kongi i z Afryką djembe, przywieziony z Indonezji celempung oraz inne instrumenty perkusyjne takie jak udu, cow-bell, agogo, kabaza, shekere, klawesy, grzechotki itp. Podczas koncertu zespołu oprócz utworów własnych mogą pojawić się rytmy inspirowane afrykańskim juju, sabar, fangą lub kassą, kubańską rumbą abierta czy brazylijską sambą. Możemy usłyszeć też rytm arabski czy znany z muzyki popularnej rytm funky. Skład zespołu jest otwarty. 


Kontakt
tel. 608 670 725
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.facebook.com/vivaelcajonofficial/