Bloco Central to warszawska grupa grającą energetyzującą sambę batucadę - karnawałową muzykę perkusyjną rodem z gorącej Brazylii. Mocne i zdecydowane uderzenia surdo (bębnów basowych), oraz szybkie i pulsujące dźwięki grane na repinique (bęben dyrygujący) i caixach (brazylijskich werblach) są podstawą każdej baterii - orkiestry perkusyjnej z Rio de Janeiro, całości dopełniają i nadają właściwy charakter dzwonki agogo, wysoko brzmiące tamborimy, grzechocące chocalho i przezabawna cuica.

Bloco Central idealnie odnajduje się zarówno na paradach ulicznych jak i na scenie, a występy zapadają w pamięci na długo. Ostatnim z sukcesów jest zajęcie I-go miejsca w przeglądzie polskich grup sambowych podczas I Międzynarodowego Festiwalu Samby "Raban Festival". W sambie siłą rzeczy ilość przekuwa się w jakość dlatego Bloco Central ciągle rośnie w siłę, rozwija się i prowadzi otwarte warsztaty perkusyjne dla wszystkich zainteresowanych, służące pozyskaniu nowych członków grupy. Uwaga w sambę naprawdę można się wkręcić

Kontakt

Natasza Młudzik tel. 513 268 047
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.