Młoda wokalistka, która wykonuje różne style muzyczne od soulu i r&b przez gospel aż do popu. Urodzona w Warszawie, ma korzenie kameruńsko-polskie. Matka Ewy jest Polką, a ojciec pochodzi z Douali, jednego z największych miast w Kamerunie. 

Przygodę ze śpiewem zaczęła w wieku około 3 lat w chórku kościelnym.  Po dziesięciu latach wzięła udział w pierwszych warsztatach gospel a następnie dołączyła do swojego pierwszego zespołu New Gospel Generation. Od tamtej pory wzięła udział w około 30 warsztatach , które prowadzili instruktorzy z Ameryki, Kanady czy Wielkiej Brytanii. Śpiewała m.in. z Mietkiem Szcześniakiem.
Obecnie należy do zespołu Gospel „Z Potrzeby Serc”, który trwa we współpracy z wokalistką jazzową, Ewą Urygą. Zespół koncertował w różnych miastach Polski i w Niemczech.
Ponad to Ewa koncertuje solowo i akustycznie, występowała m.in. na gali ”8 wspaniałych”. Ma za sobą też udział w programie „Must be the music”, w którym dotarła do półfinału.
Uczęszcza do szkoły muzycznej im. Fryderyka Chopina przy ulicy Bednarskiej na jedyny w Polsce wydział, estradowo-wokalny. 
Kontakt:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.facebook.com/ewaekwa
https://www.instagram.com/madam.ekwa/?hl=pl