Charyzmatyczny Francuz, doskonały bębniarz, nauczyciel i podróżnik. Muzyką perkusyjną zaczął zajmować się w 1997 roku, interesuje się głównie instrumentami perkusyjnymi Afryki Zachodniej (djembe, dundun, dundun kassonke), gra także na kongach i balafonie. Swoja pierwszą podróż do Afryki odbył w 2000 roku, gdzie pracował z Baletem Narodowym Mali, od tego czasu regularnie co roku podróżuje – rozwija swój styl i rozszerza wiedzę na Czarnym Kontynencie (głównie Mali, Gwinea, Senegal). Poza muzyką tradycyjną, którą poznaje od strony praktycznej uczestnicząc z mistrzami w ceremoniach, które regulują życie w Afryce, zajmuje się też muzyką bardziej nowoczesną. Współpracuje z baletami afrykańskimi.

Maxime przemierzył Mali oraz Gwineę, odkrywając różnice w stylach, odwiedził też wioski Koumana (Hammanah) oraz Faranah. W tym samym czasie w Europie tworzył własna formację, podążając za radami mistrzów, z którymi zetknął się w trakcie licznych warsztatów (Mamady Keita, Famoudou Konate, Fadouba Oulare, Yelemba i inni). Jednocześnie od 2002 roku zajmuje się nauczaniem gry na instrumentach perkusyjnych, zarówno na regularnych kursach jak i warsztatach w szkołach muzycznych, Instytucie Medico-Social, szkołach podstawowych i gimnazjach. Zajmuje się formacją grup. W czerwcu, lipcu i sierpniu 2006 roku pracował jako animator zajęć muzycznych dla dzieci w wieku 6-15 lat, podczas festiwalu Dubai Summer Surprise w Dubaju razem z międzynarodową grupą Saltimbanco Italiano.
We wrześniu 2006 wyjechał na rok do Mali i Gwinei, by razem z tancerką Wiolettą Wojciechowską rozwinąć wiedzę o połączeniu tańca i perkusji. Uczestniczy w licznych projektach muzycznych, jak Groupe Zoreol’ (muzyka z wysp Reunion oraz Oceanu Indyjskiego); grupy zajmujące się muzyką afrykańską – ANGATA, Kalenden Nyouma; grupy zajmujące się muzyką soul – Soul Influence oraz reggae – Ras’ Creol. Razem z tymi zespołami przemierzył Francję dając koncerty. W Polsce gra w zespole Strefa Rytmu i Konoba. Akompaniuje do warsztatów tańca, a także prowadzi zajęcia z gry na balafonie i djembe w szkole Strefy Rytmu (Centrum Kultur Świata).


Kontakt
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 505 668 350