Mamadou & Sama 'Sama Yoon' znaczy w wolof, ojczystym języku wokalisty Mamadou Dioufa, 'moja droga', 'mój wybór'. Droga muzyczna, którą obrali członkowie zespołu, prowadzi przez afrobeat, ethno folk, reggae, orient. Stylistyka dosyć rozległa, jednak nie powinno to dziwć, jeśli weźmiemy pod uwagę ogromne doświadczenie i różnorodne osobowości muzyków.

Mamadou & Sama Yoon to nie tylko spotkanie dobrych znajomych, lecz przede wszystkim profesjonalny, kompletny artystycznie projekt wnoszący świeży, słowiańsko-afrykański powiew na polską scenę muzyczną. Najlepszą rekomendacją i gwarancją wysokiego poziomu niech będzie znakomity skład:

Mamadou Diouf – wokal, djembe
Mamadou pochodzi z Senegalu, ale już od trzech dekad mieszka w Polsce. To barwna postad szeroko rozpoznawalna na polskiej scenie muzycznej. Nagrał wiele płyt, m.in. z Włodzimierzem Kiniorskim („African Snow” 1994) czy z zespołami Voo Voo i Tam Tam Project.

Grzegorz Rytka – saksofony
Od wielu lat na stałe wspólpracuje z zespołami DAAB, Szwagierkolaska, Pan Profeska. Jako muzyk sesyjny nagrywał płyty i koncertował m. in. z : Kryzys, T LOVE, Dżem,, Elektryczne Gitary, Vavamufin

Michał Marecki - instrumenty klawiszowe
Członek zespołu T.Love. We wrześniu 2013 ukazała się płyta zespołu MoMo, której jest producentem i współkompozytorem.

Paweł Mazurczak - kontrabas elektryczny
Występował i nagrywał z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej:Tadeusz Nalepa, Kora Jackowska (Kora Ola Ola!), Trebunie Tutki, Włodzimierz Kiniorski, Liroy... Obecnie związany z: Kapela ze wsi Warszawa, Rei Ceballo y Calle sol, Sidney Polak

Daniel Mooski - kachon, tabla, instrumenty perkusyjne
muzyk kolektywu Masala SoundSystem. Wielokrotnie uczestniczył w wydarzeniach muzycznych związanych z kulturą bliskiego wschodu - m. in. wspólne występy z Mittu Sain'em - znanym dholistą z Pakistanu, Sabri Brothers - legendarnym zespołem qawwali z Pakistanu.


Kontakt:

tel.: 797 807 735
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.facebook.com/MamadouAndSamaYoon
samayoon.com